-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Ripple spolupracuje na spracovaní cezhraničných transakcií s najväčšou egyptskou bankou

Ripple spolupracuje na spracovaní cezhraničných transakcií s najväčšou egyptskou bankou

Ripple (XRP) ohlásilo nové partnerstvo s najväčšou egyptskou národnou bankou (NBE). To umožňuje tejto finančnej inštitúcii využívať sieť RippleNet na spojenie s poskytovateľom finančných služieb LuLu Exchange so sídlom v Spojených Arabských Emirátoch.

Podľa zverejneného oznámenia, je cieľom partnerstva pomoc NBE pri spracovávaní cezhraničných transakcií zo Spojených Arabských Emirátov do Egypta. V súčasnosti je Egypt jedným z najväčších príjemcov remitencií na svete. Len v minulom roku prijal 24 miliárd dolárov. Zaostáva za Indiou, Čínou, Mexikom a Filipínami.

„Remitencie zohrávajú významnú úlohu v hrubom domácom produkte (HDP) krajiny,” dodáva, pretože zväčša predstavujú peniaze poslané domov rodine a priateľom. Poskytovatelia remitencií v súčasnosti pracujú s tradičnou globálnou platobnou infraštruktúrou, čo „spôsobuje, že cezhraničné transakcie sú drahé a pomalé”.

V rámci partnerstva NBE a burzy LuLu Exchange využijú výhody RippleNet, ktorý využíva technológiu blockchainu na presun prostriedkov za zlomkové poplatky oproti tradičnému finančnému systému. 

Hesham Elsafty, vedúci skupiny pre finančné inštitúcie a medzinárodné finančné služby v NBE, uviedol:

„Partnerstvo NBE so spoločnosťou Ripple pomôže zvýšiť celkovú efektívnosť tým, že umožní NBE nadviazať nové partnerstvá na širších trhoch so zníženými nákladmi a kratšou dobou integrácie.”

Partnerstvo vzniklo mesiace po tom, čo bolo Ripple žalované Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Tá obvinila Ripple a dvoch z jej riaditeľov, ktorí sú významnými držiteľmi XRP, že vyzbierali „viac ako 1,3 miliardy dolárov prostredníctvom neregistrovanej ponuky pre digitálne aktíva a cenné papiere”.

Súdny spor SEC viedol ku prudkému pádu ceny XRP. Zatiaľ čo sa kryptomena neskôr spamätala, bola vyradená z niekoľkých hlavných obchodných platforiem pôsobiacich v USA. Napriek tomu niektoré burzy, ako napr. Uphold, tento token podržali a nedelistovali ho.

Uphold v tom čase poukázala na to, že cieľom SEC je ochraňovať spotrebiteľov. Ďalej uviedla, že pri tomto verejnom cieli sa ťažko pozerá na to, ako komisia neustále dehonestuje XRP, znižuje hodnotu a spôsobuje obrovské peňažné straty bežným ľudom, ktorí do XRP investovali.

Ripple tvrdí, že žaloba výrazne ovplyvnila nespočetne veľa nevinných držiteľov XRP, ktorí nemajú žiadnu väzbu na Ripple. Dodáva, že tieto skutočnosti „burzám, obchodníkom a traderom zakalili vody”.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Ripple Partners With Egypt’s Largest Bank to Process Cross-Border Transactions. [online]. [cit. 2021-05-21]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/ripple-partners-with-egypts-largest-bank-to-process-cross-border-transactions/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments