-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Facebook pridáva špeciálne štítky do všetkých príspevkov o vakcínach na Covid-19

Facebook pridáva špeciálne štítky do všetkých príspevkov o vakcínach na Covid-19

Facebook, ktorý je miestom častých dezinformácií rôzneho druhu, v pondelok oznámil niekoľko novo implementovaných opatrení. Tie sú zamerané na obmedzenie šírenia nevhodných príspevkov o pandémii a vakcínach.

„Údaje ukazujú, že vakcíny sú bezpečné a fungujú,” uviedol v pondelok výkonný riaditeľ spoločnosti, Mark Zuckerberg. 

„Sú našou najlepšou nádejou na prekonanie tohto vírusu a na návrat do normálneho života.” 

Zuckerberg uviedol, že cieľom je pomôcť priviesť 50 miliónov ľudí „o krok bližšie k očkovaniu”, čo si spoločnosť želá dosiahnuť rozšírením svojho Informačného centra Covid-19 na Instagrame a rozšírením oficiálnych chatbotov WhatsApp, ktoré pomôžu ľuďom pri registrácii na očkovanie. 

V nasledujúcich týždňoch navyše Facebook zavedie štítky „na všetky príspevky týkajúce sa vakcín COVID-19″. Tieto štítky nasmerujú používateľov na informačné centrum COVID-19 s budúcimi plánmi zameranými na priebeh očkovania.  

Zavedie sa tiež nová obrazovka s informačným štítkom očkovacej látky. Tá sa zobrazí vždy, keď niekto zdieľa príspevok na Facebooku alebo Instagrame.

Facebook tiež uviedol, že bude obmedzovať distribúciu obsahu od tých, ktorí porušili pravidlá týkajúce sa vakcín a dezinformácií o pandémii, ako aj všetkého súvisiaceho obsahu.

Zuckerberg tiež v pondelok oznámil partnerstvo s Bostonskou detskou nemocnicou, v rámci ktorého sa v USA objaví nástroj na Facebooku, ktorý používateľom pomôže nájsť miesta na očkovanie.

„Sme nadšení, že spojíme svoje sily s Facebookom, aby sme vytvorili nástroje, ktorých cieľom je podpora spotrebiteľov pri hľadaní vakcín COVID-19,” uviedol v pondelok John Brownstein, CIO z Bostonskej detskej nemocnice. 

„Zlepšenie prístupu k vakcínam a spravodlivosti v celej krajine bude rozhodujúcim krokom na dosiahnutie imunity a ukončenie tejto pandémie.”

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Facebook Adding Special Labels to All Posts About COVID-19 Vaccines. [online]. [cit. 2021-03-15]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/facebook-adding-special-labels-to-all-posts-about-covid-19-vaccines

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments