BlockFi získava 350 miliónov $ prostredníctvom fundraisingu série D

0
129

Spoločnosť BlockFi vyzbierala 350 miliónov $ prostredníctvom fundraisingu série D. To sa uskutočnilo pod vedením prominentných mien ako Tiger Global, Bain Capital Ventures a Pomp Investments. 

Firma toto značné množstvo finančných prostriedkov plánuje využiť na vydanie nových produktov.

Spoločnosť BlockFi bola založená v roku 2017. Označuje sa za „spoločnosť poskytujúcu finančné služby zameranú na budovanie prepojenia medzi kryptomenami a tradičnými finančnými produktmi.“

Začiatkom tohto týždňa oznámila ukončenie kola zbierok série D. V ňom sa vyskytli známe mená ako Morgan Creek Digital, Valar Ventures, Paradigm, Kenetic a ďalšie spoločnosti, ktoré vyzbierali 350 miliónov $.

Novo zhromaždené finančné prostriedky, ktoré majú v súčasnosti hodnotu 3 miliárd $ umožnia spoločnosti „ďalšie inovácie v produktovej rade, urýchlenie expanzie na nové trhy a poskytnutie kapitálu pre vybrané akvizičné príležitosti“.

Pred sériou D dokončila spoločnosť financovanie série C v auguste 2020. 

Okrem toho, že v tom čase získala 50 miliónov $ sa do správnej rady BlockFi pripojil spoluzakladateľ a partner spoločnosti Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano.

„Naše presvedčenie, že digitálne aktíva sú budúcnosťou financií, bolo potvrdené našou klientskou základňou. Tá v roku 2020 medziročne vzrástla 10-násobne a od konca roku 2020 sa viac ako zdvojnásobila,“ komentoval výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti BlockFi, Zac Prince.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. BlockFi Raises $350 Million at a $3 Billion Valuation. [online]. [cit. 2021-03-15]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/blockfi-raises-350-million-at-a-3-billion-valuation/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here