-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Čína sa stavia proti Bitcoinu, hovorí bankám, aby kryptomenu prestali podporovať

Čína sa stavia proti Bitcoinu, hovorí bankám, aby kryptomenu prestali podporovať

Čína rozšírila svoju dohodu o kryptomenách. Povedala bankám a platobným platformám, aby prestali podporovať transakcie v digitálnej mene.

Vyplýva to z piatkového príkazu na zastavenie ťažobných operácií s Bitcoinom v provincii S’-čchuan. Cena Bitcoinu v pondelok poklesla o ďalších 10 %, ale v utorok sa ázijské obchodovanie stabilizovalo.

Hodnota kryptomeny klesla zhruba o 50 % od momentu, keď v apríli dosiahla svoj rekord, vysoko nad 63 000 USD.

Čínska centrálna banka (PBOC) v pondelok uviedla, že nedávno vyzvala niekoľko významných bánk a platobných spoločností, aby podnikli prísnejšie kroky v oblasti obchodovania s kryptomenami.

„Bankám bolo povedané, aby neposkytovali produkty alebo služby ako obchodovanie, zúčtovanie a vyrovnanie pre transakcie kryptomeny,” uviedla PBOC vo vyhlásení.

Tretí najväčší poskytovateľ pôžičiek v Číne, Agricultural Bank of China, uviedol, že sa riadi pokynmi PBOC. Zároveň vykoná náležitú starostlivosť o klientov, aby sa odstránili nelegálne aktivity spojené s ťažbou a transakciami kryptomeny.

Čínska poštová sporiteľňa tiež uviedla, že nepodporí žiadne transakcie s kryptomenami. 

Čínska platforma pre mobilné a online platby, Alipay, ktorú vlastní gigant finančných technológií Ant Group, uviedla, že zriadi monitorovací systém na zisťovanie nelegálnych transakcií kryptomeny.

Čína podľa prieskumu University of Cambridge predstavovala v minulom roku zhruba 65 % celosvetovej produkcie Bitcoinov a provincia S’-čchuan bola druhým najväčším producentom.

Minulý mesiac čínsky vládny kabinet uviedol, že v rámci kampane na kontrolu finančných rizík zasiahne proti ťažbe a obchodovaniu s kryptomenami.

Niektorí analytici varovali pred ďalším možným poklesom ceny Bitcoinu. Poklesli aj ďalšie kryptomeny, pretože investori sa obávali tvrdšej regulácie digitálnych mien po celom svete. 

Zdroj:

BBC, 2021. China tells banks to stop supporting cryptocurrency. [online]. [cit. 2021-06-21]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-57549543

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments