23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Cieľom Dubaja je stať sa hlavným mestom start-upov

Cieľom Dubaja je stať sa hlavným mestom start-upov

Ako uzol spájajúci východ a západ ponúka Dubaj bezkonkurenčný prístup do zvyšku sveta a k rozmanitej populácii v jeho vnútri. Tá bola predtým závislá od ropy, v súčasnosti tvorí menej ako 1 % HDP mesta.

Dubai Start-Up Hub

Dubajská komora je polovládna organizácia, ktorá poskytuje podporu tým, ktorí chcú podnikať. Jej podnikateľská skupina Dubai Start-Up Hub v minulom roku pomáhala viac ako 2 000 podnikateľom.

V 1. štvrťroku tohto roka vydala dubajská ekonomika viac ako 15 000 nových licencií. To je nárast o 19 % v porovnaní s 1. štvrťrokom roka 2020. Licencie vydané v 1. štvrťroku tohto roku sa týkali profesionálnych, obchodných, turistických a priemyselných činnosti.

Úspešný príbeh

Jedným z mnohých úspešných príbehov, ktoré Dubajská komora podporila je aj športová značka L’Couture . Od roku 2019 vyrástla táto značka z miestneho úspechu na globálny biznis s vlastným obchodom v meste.

Lyndsay Doran, zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti L’Couture, zahájila podnikanie po tom, čo uvidela „obrovskú medzeru na trhu” v oblasti pohodlného, kvalitného a cenovo dostupného aktívneho oblečenia.

Dubaj má záujem nielen zvyšovať počet start-upov, ale ich aj rozvíjať a budovať ďalšie úspešné príbehy.

Dátová platforma Magnitt sleduje všetky investície, ktoré sa uskutočňujú v rámci rizikového kapitálu a štartovacieho priestoru.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti MAGNITT, Philip Bahoshy, uviedol, že vlády a podniky na všetkých úrovniach majú veľký záujem o inovácie a start-upy.

Inkubátor Intelak bol zriadený na podporu a spustenie start-upov v leteckom, cestovnom a turistickom priemysle.

Yousuf Lootah, výkonný riaditeľ pre rozvoj a investície v DTCM, uviedol: „Týmto podnikom udelili kapitál v hodnote asi 1,4 mil. AED (310 000 eur) bez vlastného imania.”

Atraktívna ponuka

Dubaj práve vydal pokyny týkajúce sa stopercentného vlastníctva zahraničných investorov.

Spojené arabské emiráty majú tiež jednu z najnižších sadzieb dane v konkurenčných krajinách s nulovou sadzbou dane z príjmu právnických osôb a 5 % DPH.

Víziou spoločnosti Emirates je vybudovať budúcnosť, v ktorej dominujú technologické a výskumné odvetvia, a stať sa tak hlavným mestom sveta pre start-upy.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Dubai aims to become Start-Up capital of the world. [online]. [cit. 2021-06-09]. Dostupné na: https://www.euronews.com/next/2021/06/11/dubai-aims-to-become-start-up-capital-of-the-world

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments