2.2 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022
Home Ekonomika Brazílčania nakupujú v roku 2021 kryptomeny v hodnote viac ako 4 miliardy...

Brazílčania nakupujú v roku 2021 kryptomeny v hodnote viac ako 4 miliardy USD, uvádza centrálna banka

Obyvatelia Brazílie nakúpili značné množstvo kryptomien, aj keď krajina plánuje zaviesť nové zákony upravujúce tento sektor.

Podľa údajov, ktoré poskytol Bruno Serra z centrálnej banky krajiny v roku 2021 obyvatelia nakúpili kryptomeny v hodnote 4,27 miliardy USD.

Najvyššia čiastka bola kúpená v máji, čo predstavuje 756 miliónov USD.

V januári Brazílčania nakúpili kryptomeny v hodnote 419 miliónov USD, pričom august zaznamenal 496 miliónov USD. Najmenej digitálnych mien bolo nakúpených v marci za 357 miliónov USD.

Hodnota nakúpených kryptomien poukazuje na úlohu, ktorú zohrávajú digitálne aktíva v ekonomike krajiny, najmä po pandémii koronavírusu, ktorá mala za následok znehodnotenie väčšiny národných mien.

Rovnako ako väčšina juhoamerických krajín bola brazílska ekonomika zasiahnutá kombináciou inflácie, cyklov hyperinflácie a deflácie. 

V tomto prípade sa kryptomeny javili ako zaistenie pred takýmito ekonomickými nepokojmi.

Stojí za zmienku, že brazílske investície korelujú s rokom, keď hodnota kryptomien kumulatívne vzrástla a zaznamenala trhovú kapitalizáciu viac ako 2,5 trilióna USD.

Zákonodarcovia krajiny rokujú o návrhu zákona, ktorý sa snaží regulovať sektor a obyvateľom uľahčiť nákup a investovanie do digitálnych aktív. 

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Brazilians purchase over $4 billion worth of crypto in 2021, central bank reveals. [online]. [cit. 2021-10-18]. Dostupné na: https://finbold.com/brazilians-purchase-over-4-billion-worth-of-crypto-in-2021-central-bank-reveals/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments