-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Binance ukončuje činnosť v Ontáriu po zásahu regulačných orgánov

Binance ukončuje činnosť v Ontáriu po zásahu regulačných orgánov

Na základe varovania japonských regulačných orgánov spoločnosť Binance v piatok v krátkom vyhlásení oznámila, že prestane poskytovať služby používateľom v kanadskej provincii Ontário. Svoju činnosť plánuje ukončiť 31. decembra 2021.

„V rámci nášho neustáleho úsilia o dodržiavanie súladu sme aktualizovali svoje podmienky používania. Ontario (Kanada) sa stalo obmedzenou jurisdikciou s účinnosťou od 2021-06-26 o 3:59:59 (UTC). Spoločnosť Binance žiaľ už nemôže naďalej poskytovať služby používateľom v Ontáriu. Zároveň sa im ale odporúča, aby prijali okamžité opatrenia na uzavretie všetkých aktívnych pozícií do 31. decembra 2021,” uvádza sa v stanovisku na ich webovej stránke.

V posledných týždňoch sa Ontario ukázalo ako jeden z najagresívnejších regulátorov kryptomeny. 

Dňa 19. apríla zaviedol regulátor nový prospekt a registračné požiadavky pre kryptomenové burzy. 

Minulý týždeň Komisia pre cenné papiere v Ontáriu oznámila, že bude vykonávať pojednávania týkajúce sa „obchádzania” kanadského zákona krypto-burzami. Regulátor navyše začiatkom mesiaca prijal kroky proti dvom spoločnostiam spojeným s KuCoinom:

„KuCoin prevádzkuje neregistrovanú platformu na obchodovanie s krypto-aktívami. Zároveň podporuje obyvateľov Ontária v jej využívaní a umožňuje im obchodovať s produktmi (krypto-aktívami), ktoré sú cennými papiermi a derivátmi,” píše OSC.

Regulačné orgány v Ontáriu ale nie sú jedinými, ktorí sa podrobnejšie zaoberali aktivitami spoločnosti Binance v rámci svojej jurisdikcie. 

V piatok japonská Agentúra pre finančné služby (FSA) varovala, že Binance môže v krajine pôsobiť bez licencie. Varovanie prichádza na základe vyjadrenia guvernéra Bank of Japan. Ten začiatkom roka označil Bitcoin za „špekulatívne aktívum”.

Japonskí a kanadskí používatelia Binance, ktorí sa obávajú ukončenia služby v ich krajinách by mohli zostať pokojnejšími s vedomím, že obchodovanie s niektorými americkými používateľmi pretrvávalo mesiace na hlavnej stránke Binance aj po ich žiadostiach o migráciu na spoločnosť Binance.US. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng Zhao, navyše pripustil, že Američania nachádzajú „inteligentné” spôsoby, ako nariadenia obísť.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Binance to cease operations in Ontario following regulatory crackdown. [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/binance-to-cease-operations-in-ontario-following-regulatory-crackdown

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments