21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Ázijské krajiny zaostávajú za globálnym priemerom 39% v používaní bankových aplikácií

Ázijské krajiny zaostávajú za globálnym priemerom 39% v používaní bankových aplikácií

Údaje analyzované spoločnosťou Finbold naznačujú, že v priemere 38,7% globálnych používateľov internetu vo veku od 16 do 64 rokov využíva bankové a finančné aplikácie od 3. štvrťroka 2020. 

Ázijské krajiny zaostali za priemerom, Čína predstavuje 27,7%, zatiaľ čo sa Japonsko drží na desiatom mieste, na 24,7%. 

Napriek tomu, že je Nemecko špičkovým európskym centrom pre fintech, mierne zaostáva za svetovým priemerom na úrovni 38,6%.

Brazília – 57% respondentov používa aplikácie bankových a finančných služieb. Singapur zaujíma druhé miesto na úrovni 55,8%.

Ako naznačuje analýza, takmer polovica skúmaných osôb z piatich najlepších krajín používa bankové a finančné aplikácie. 

Za zmienku stojí, že najväčšie používanie bolo zaznamenané počas obdobia pandémie. Toto obdobie fungovalo ako katalyzátor prechodu na digitálne platformy.

Aj keď popredné ekonomiky ako Nemecko, Čína a Japonsko za globálnym priemerom zaostávajú, stále majú obrovský potenciál rastu. 

Pôsobia v regiónoch s pokročilou technologickou inováciou a regulačnou podporou. 

Aplikácie sa celkovo stávajú čoraz viac preferovaným prostriedkom na riešenie finančných záležitostí, a to nielen kontrolou výpisov. 

Používatelia majú prístup k pôžičkám a platby z účtu za energie môžu uskutočniť z pohodlia domova. 

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Asian countries lag behind the global 39% average for banking apps usage. [cit. 2021-03-12]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/asian-countries-lag-behind-the-global-39-average-for-banking-apps-usage/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments