27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Čínsky Weibo pozastavuje transakcie na hlavných krypto-burzách vrátane Binance a Huobi

Čínsky Weibo pozastavuje transakcie na hlavných krypto-burzách vrátane Binance a Huobi

Čínska platforma sociálnych médií, Weibo, deaktivovala oficiálne krypto-burzy Huobi, OKEx, Binance a MXC.

Podľa Weibo tieto tri burzy porušili nariadenie po tom, čo boli na ich sieťach zaznamenané neobvyklé praktiky. 

Burzy sa stali neprístupnými od štvrtka 10. marca 2021. Kritici však toto rozhodnutie spájajú s narastajúcim zásahom vlády do krypto-priestoru.

Huobi, OKEx a Binance patria medzi populárne krypto-burzy v Číne. Rozhodnutie Weibo vyvolalo medzi investormi obavy.

Po týchto správach cena BTC mierne poklesla. Podľa údajov poskytnutých spoločnosťou CoinMarketCap sa však zotavila asi o 1,8%, teda na 56 567 $.

Toto je druhý významný krok spoločnosti Weibo k pozastaveniu krypto-búrz. V roku 2019 platforma zakázala Binance a Tron. O pozastavení nie sú doposiaľ k dispozícii žiadne jasné informácie.

„Tento krok bol vykonaný z dôvodu porušenia zákonov, právnych predpisov a príslušnej zmluvy komunity Weibo,” uviedol Weibo.

Na konci roka 2020 mala čínska verzia Twitteru 511 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

V nedávnej minulosti zvýšila čínska vláda mieru potlačenia kryptomien, keď sa blížil začiatok digitálneho jüanu.

Štát odstavil bitcoinové a ďalšie farmy na ťažbu kryptomeny. Ďalej existuje rozšírenie zákazu ťažobných projektov v regióne vnútorného Mongolska. Zákaz je súčasťou vládneho úsilia o dosiahnutie cieľov energetickej účinnosti.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. China’s Weibo suspends major Bitcoin exchanges accounts including Binance, Huobi. [cit. 2021-03-12]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/chinas-weibo-suspends-major-bitcoin-trading-platforms-including-binance-huobi/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments