21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Austrálsky minister financií tvrdí, že vláda nebude stáť v ceste kryptomenám

Austrálsky minister financií tvrdí, že vláda nebude stáť v ceste kryptomenám

Austrálska ministerka financií, Jane Hume, dala znamenie, že vláda nemá v pláne prísne obmedziť kryptomeny v krajine.

Vo svojom prejave podrobne popisujúcom vládny plán riadenia digitálnych finančných platforiem, produktov a rád uviedla, že kryptomeny tu zostanú a budú sa vyvíjať do kritickej triedy aktív.

Podľa Hume nemusí investovanie do vysoko rizikových aktív nevyhnutne vyžadovať prísnu reguláciu, ale je to otázka osobnej zodpovednosti.

„Chcela by som niečo objasniť: kryptomena nie je módny výstrelok. Je to trieda aktív, ktorej význam bude narastať. Ak chcete investovať do Dogecoinu, nebudem vám stáť v ceste. Osobná príležitosť a osobná zodpovednosť sú dve strany jednej mince.”

Poznamenala však, že kryptomeny nie sú úplne oslobodené od predpisov, ako sú napr. daňové zákony. 

Zdá sa, že Austrália zaujíma k reguláciám digitálnych aktív odlišný postoj od iných jurisdikcií. Vyjadrenie Hume prichádza vtedy, keď Americké ministerstvo financií odhalilo, že iniciuje zákrok proti transakciám.

Podľa návrhu štátnej pokladnice by sa mal akýkoľvek transfer v kryptomene v hodnote 10 000 USD alebo iný pohyb hlásiť vládnej spoločnosti Internal Revenue Service. 

V tlačovom vyhlásení ministerstvo financií uviedlo, že kryptomeny v súčasnom stave sťažujú detekciu, a preto poskytujú priestor na uľahčenie trestnej činnosti.

India je tiež medzi krajinami v pokročilom štádiu, keď zakazuje digitálne aktíva, pričom úrady pracujú na základnom znení tohto zákona.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Australia’s finance minister says government won’t stand in the way of cryptocurrencies. [online]. [cit. 2021-05-21]. Dostupné na: https://finbold.com/australian-finance-minister-says-government-wont-stand-in-the-way-of-cryptocurrencies/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments