-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta ASIC požaduje užšie zapojenie krypto-firiem, tie však tvrdia, že pravidlá sú nejasné

ASIC požaduje užšie zapojenie krypto-firiem, tie však tvrdia, že pravidlá sú nejasné

Austrálsky regulačný orgán pre cenné papiere chce, aby s ním krypto-firmy úzko spolupracovali. Napriek tomu si riadiaci pracovníci v tomto odbore nie sú svojimi povinnosťami istí.

Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC) vyzýva miestne blockchainové a krypto-firmy, aby spolupracovali s regulačnými orgánmi. Tie im pomôžu pri podpore inovácií v regióne.

Vo svojom prejave na austrálskej blockchainovej konferencii v pondelok 19. apríla zdôraznil hlavný poradca pre strategické spravodajstvo v ASIC, Jonathan Hatch, že regulačný orgán sa snaží vybudovať si dôveru a spolupracovať s krypto-ekonomikou.

Panelista Kevin Saunders, CIO spoločnosti Monochrome Asset Management, uviedol, že zatiaľ čo sektor blockchainu by mohol urobiť viac pre pochopenie regulačného rámca ASIC, komisia musí poskytnúť väčšiu jasnosť. A to v prípade, pokiaľ ide o povinnosti odvetvia v oblasti dodržiavania predpisov.

Saunders sa zameral na neprehľadnosť existujúcich predpisov. Charakterizoval dohľad nad priemyslom ako „príliš pominuteľný na to, aby sa doňho zapojili veľké inštitúcie”.

V komentári k výzvam v tomto sektore sa vyjadrila aj vedúca Národnej agentúry pre blockchain, Chloe White. Tá potvrdila, že je pre subjekty v priemysle náročné držať krok so súčasným regulačným prostredím.

Generálny riaditeľ spoločnosti Lygon 1B pre digitálne finančné dohody, Justin Amos, dodal, že regulačné orgány musia spolupracovať na podpore nových technológií. Nie usilovať sa o potlačenie rozvíjajúcich sa odvetví náročnou reguláciou.

Austrálska vláda už podporovala blockchainové projekty. Bolo to vtedy, keď koncom marca sprístupnila blockchainovým tímom zamerané na certifikáciu minerálov a riešenia spotrebných daní dva granty až do výšky 3 miliónov dolárov.

V novembri 2020 oznámila Austrálska rezervná banka (RBA) partnerstvá s Commonwealth Bank, National Australia Bank, spoločnosťou poskytujúcou finančné služby Perpetual a softvérovou spoločnosťou Ethereum ConsenSys. Dôvodom bolo, aby preskúmali potenciálne využitie digitálnej meny veľkoobchodnej centrálnej banky.

V januári 2021 Cointelegraph predpovedal, že Austrália bude jedným z prvých piatich štátov, ktoré založili CBDC kvôli priaznivému blockchainovému prostrediu.

Zdroj:

COINTLEGRAPH, 2021. ASIC calls for closer engagement, but crypto industry says rules are unclear. [online]. [cit. 2021-04-19]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/asic-calls-for-closer-engagement-but-crypto-industry-says-rules-are-unclear

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments