Predajca elektroniky Newegg teraz prijíma Dogecoin ako platbu

0
101

Americký online maloobchod s elektronikou, Newegg, pridal Dogecoin (DOGE) ako oficiálnu platobnú metódu prostredníctvom kryptoplatobnej platformy BitPay.

Spoločnosť uviedla, že nová funkcia bola predstavená v súvislosti s Doge Day. Tento deň predstavuje sviatok, ktorý navrhovatelia DOGE presadzujú a ktorý sa oslavuje 20. apríla. 

Podľa online správ dúfa komunita Dogecoinu, že DOGE dnes dosiahne 1 $.

Senior manažér značky Newegg, Andrew Choi, uviedol, že rastúci trend okolo kryptomeny je „nepopierateľný“. „Nedávny nárast hodnoty Dogecoinu zdôrazňuje potrebu uľahčiť zákazníkom nakupovanie pomocou tejto populárnej kryptomeny,“ poznamenal.

Spoločnosť Newegg sa stala jedným z prvých veľkých obchodov s online nakupovaním, ktoré akceptovali Bitcoin (BTC), keď spoločnosť nadviazala partnerstvo so spoločnosťou BitPay už v roku 2014. 

Spočiatku spoločnosť debutovala v Spojených štátoch a následne rozšírila možnosť platby do viac ako 70 krajín.

Krok spoločnosti Newegg k dogecoinovým platbám prichádza uprostred katapultujúceho cenového rastu DOGE, keď altcoin za posledných sedem dní v čase písania článku získal viac ako 480 %. 

V pondelok 19. apríla dosiahla trhová kapitalizácia DOGE po prvýkrát v histórii 50 miliárd $, pričom token dosiahol historické maximum 0,45$.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Electronics retailer Newegg now accepts Dogecoin as payment. [online]. [cit. 2021-04-20]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/electronics-retailer-newegg-now-accepts-dogecoin-as-payment

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here