17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Predajca elektroniky Newegg teraz prijíma Dogecoin ako platbu

Predajca elektroniky Newegg teraz prijíma Dogecoin ako platbu

Americký online maloobchod s elektronikou, Newegg, pridal Dogecoin (DOGE) ako oficiálnu platobnú metódu prostredníctvom kryptoplatobnej platformy BitPay.

Spoločnosť uviedla, že nová funkcia bola predstavená v súvislosti s Doge Day. Tento deň predstavuje sviatok, ktorý navrhovatelia DOGE presadzujú a ktorý sa oslavuje 20. apríla. 

Podľa online správ dúfa komunita Dogecoinu, že DOGE dnes dosiahne 1 $.

Senior manažér značky Newegg, Andrew Choi, uviedol, že rastúci trend okolo kryptomeny je „nepopierateľný”. „Nedávny nárast hodnoty Dogecoinu zdôrazňuje potrebu uľahčiť zákazníkom nakupovanie pomocou tejto populárnej kryptomeny,” poznamenal.

Spoločnosť Newegg sa stala jedným z prvých veľkých obchodov s online nakupovaním, ktoré akceptovali Bitcoin (BTC), keď spoločnosť nadviazala partnerstvo so spoločnosťou BitPay už v roku 2014. 

Spočiatku spoločnosť debutovala v Spojených štátoch a následne rozšírila možnosť platby do viac ako 70 krajín.

Krok spoločnosti Newegg k dogecoinovým platbám prichádza uprostred katapultujúceho cenového rastu DOGE, keď altcoin za posledných sedem dní v čase písania článku získal viac ako 480 %. 

V pondelok 19. apríla dosiahla trhová kapitalizácia DOGE po prvýkrát v histórii 50 miliárd $, pričom token dosiahol historické maximum 0,45$.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Electronics retailer Newegg now accepts Dogecoin as payment. [online]. [cit. 2021-04-20]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/electronics-retailer-newegg-now-accepts-dogecoin-as-payment

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments