21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Aplikácia Messenger Signal zameraná na súkromie oznámila novú beta verziu s podporou...

Aplikácia Messenger Signal zameraná na súkromie oznámila novú beta verziu s podporou platieb pre kryptomenu

Aplikácia Messenger Signal zameraná na súkromie dnes oznámila novú beta verziu s podporou platieb pre kryptomenu.

Zatiaľ je implementácia MobileCoinu v beta verzii. A dostupné iba vo Veľkej Británii.

Používatelia signálu vo Veľkej Británii môžu teraz odosielať a prijímať MobileCoin, tzv. „coin na ochranu súkromia” v duchu Zcash a Monero, priamo v aplikácii. 

Tam, kde je Bitcoin transparentný, v tom zmysle, že transakcie sa zaznamenávajú do blokchainu, je cieľom anonymných mincí udržať transakcie skryté; stále majú blokchain, ale informácie sú zakódované. 

MobileCoin je postavený na upravených komponentoch od Stellar, inej kryptomeny, ale funguje na vlastnom blockchaine.

Momentálne je jediným miestom, kde môžete MobileCoin dostať do rúk, FTX, obchodná stránka vedená krypto-géniom Samom Bankmanom-Friedom.

Nadácia Signal Foundation, nezisková organizácia zodpovedná za aplikáciu, začala minulý mesiac prijímať dary v kryptomene.

Aplikácia Signal, používa šifrovanie typu end-to-end. Je to typ ochrany súkromia, ktorý bráni komukoľvek okrem odosielateľa a príjemcu vidieť správy. 

Facebook Messenger na druhej strane absorbuje používateľské údaje a predáva ich tretím stranám.

Generálny riaditeľ Facebooku, Mark Zuckerberg, ktorý zvyčajne nevytvára účty v konkurenčných službách, nedávno sám začal používať Signal.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Privacy Chat App Signal Rolls Out Cryptocurrency Payments. [online]. [cit. 2021-04-08]. Dostupné na: https://decrypt.co/64135/signal-mobilecoin-cryptocurrency-payments

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments