17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť Mastercard bude v roku 2021 podporovať výber krypto-aktív priamo vo svojej...

Spoločnosť Mastercard bude v roku 2021 podporovať výber krypto-aktív priamo vo svojej sieti

Kreditný gigant, Mastercard, nasleduje kroky spoločnosti Visa a oznamuje, že čoskoro začne v priebehu roka podporovať krypto- platby vo svojej sieti.

Spoločnosť Mastercard v stredu 10. 2. 2021 vo svojom blogovom príspevku uviedla nasledovné: „Momentálne sa pripravujeme na budúcnosť kryptomeny a platieb a oznamujeme, že tento rok začne Mastercard podporovať vybrané kryptomeny priamo v našej sieti. Toto je veľká zmena, ktorá si bude vyžadovať veľa práce. Budeme premýšľať o tom, ktoré aktíva podporíme na základe našich princípov pre digitálne meny, ktoré sa zameriavajú na ochranu spotrebiteľa a jeho dodržiavanie.”

Spoločnosť Mastercard doteraz spolupracovala iba s niektorými kryptomenovými spoločnosťami, ako sú Wirex a BitPay, na vydávaní krypto-kariet, čo umožňovalo používateľom platiť kryptomenami.

Posledné oznámenie však signalizuje posun zamerania sa spoločnosti: „Sme tu, aby sme zákazníkom, obchodníkom a podnikom umožnili presúvať digitálnu hodnotu, tradičnú alebo krypto, ako chcú. Mala by to byť vaša voľba, sú to vaše peniaze.”

Spoločnosť Mastercard zatiaľ neuviedla, ktoré kryptomeny v rámci svojej siete podporí. Pred integráciou kryptomien do svojej siete zváži niektoré kľúčové faktory. Takisto naznačila, že sa zameriava na integráciu stablecoinov. Ďalej spomenula spoluprácu s centrálnymi bankami, ktoré rozvíjajú svoje digitálne meny centrálnych bánk (CBDC).

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Mastercard to Support Select Crypto Assets Directly on its Network in 2021. [cit. 2021-02-12]. [online]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/mastercard-to-support-select-crypto-assets-directly-on-its-network-in-2021/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments