21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Ako globálna pandémia zachránila päť miliónov ustríc? Odpoveď sa dozviete v tomto...

Ako globálna pandémia zachránila päť miliónov ustríc? Odpoveď sa dozviete v tomto článku

Farmári ustríc v USA zarábajú peniaze vyhodením svojich úlovkov späť do oceánu. Robia tak po tom, čo ich trh tvrdo zasiahla pandémia COVID-19.

V prvej polovici roka 2020 zistili farmári ustríc v americkom Novom Anglicku, že ich úlovky nie je kde predať.

„Deväťdesiat percent ustríc, ktoré sme videli, putuje do reštaurácií. A tak, keď sa reštaurácie zavreli, naši distribútori len povedali, že nemôžu vziať ani jednu, pretože ich nemajú kam posielať,” vysvetľuje zakladateľ spoločnosti Virgin Oyster Company, Brian Gennaco.

Ich zúfalstvo ale vystriedalo šťastie. Stalo sa tak potom, čo ochranárska skupina a niekoľko federálnych agentúr vymysleli kreatívnu schému na záchranu priemyslu a 3 000 pracovných miest.

Kupujú 5 miliónov prebytočných ustríc a umiestňujú ich na vyčerpané pobrežné útesy, aby zrekonštruovali kľúčové morské biotopy.

Cieľom programu – Podpora ustricovej akvakultúry a obnovy (SOAR) je obnovenie útesov mäkkýšov na 20 miestach v Novom Anglicku, v stredoatlantickom a washingtonskom štáte USA.

Prevádzkuje ho nezisková environmentálna skupina The Nature Conservancy v spolupráci s Pew Charitable Trusts.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. How the global pandemic has saved five million oysters. [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné na: https://www.euronews.com/green/2021/05/19/how-the-global-pandemic-has-saved-five-million-oysters

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments