23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Akcie spoločnosti Visa sa snažia o rast transakcií a digitálne prijatie

Akcie spoločnosti Visa sa snažia o rast transakcií a digitálne prijatie

Cena akcií spoločnosti Visa sa za posledný mesiac zvýšila na viac ako 6%, pretože investori dúfajú, že vakcína proti vírusu by mohla pomôcť pri obnove cestovného ruchu, čo je kľúčom k úspechu spoločností v oblasti platobných technológií.

Spoločnosť Visa zaznamenala v posledných štvrťrokoch prudký pokles svojich výnosov a ziskov z dôvodu cestovných obmedzení a poklesu kúpnej sily spotrebiteľov. 

Obchodné vyhliadky sa však začali meniť, pretože spoločnosť tvrdí, že v posledných mesiacoch zaznamenali rast objemu transakcií. Cena akcií Visa sa v súčasnosti obchoduje na historickom maxime 210 USD. 

Aj keď sa tržby vo štvrtom štvrťroku vo výške 5,10 miliárd $ znížili o 17% oproti minulému obdobiu, účastníci trhu sa zameriavajú na rast debetnej transakcie najmä vďaka silným trendom predaja v elektronickom obchode.

Jej objem platieb vo štvrtom štvrťroku medziročne vzrástol o 4% v porovnaní s 10% medziročným poklesom v predchádzajúcom štvrťroku. 

Objem platieb v USA rástol silným tempom. V septembrovom štvrťroku medziročne vzrástol o 7%. Cezhraničný objem poklesol o 29% a spracované transakcie medziročne vyskočili o 3%.

Správy z trhu zatiaľ ukazujú, že spoločnosť Visa pravdepodobne v nasledujúcich rokoch zvýši svoj podiel na trhu v Spojených štátoch. 

Spoločnosť Visa tiež zvýšila sentiment investorov zavedením digitálneho platobného systému typu tap to phone na viac ako 15 trhoch. 

Visa plánuje v budúcom roku rozšíriť služby po celých Spojených štátoch a urýchliť ich rast do zvyšku sveta.

„Spoločnosť Visa podporila prijatie elektronického obchodu a platieb s cieľom urýchliť digitalizáciu hotovosti, úspešne odblokovala nové toky rozšírením partnerstiev spoločností Visa Direct a B2B a uľahčila inováciu klientov prostredníctvom našich služieb s pridanou hodnotou,” uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Alfred F. Kelly , Ml.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Visa stock (NYSE: V) rallying on transactions growth and digital adoption. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/visa-stock-nyse-v-rallying-on-transactions-growth-and-digital-adoption/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments