21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Ekonomika Abú Dhabi „investuje miliardy" do britského obchodu

Abú Dhabi „investuje miliardy” do britského obchodu

Investičný fond v Abú Dhabi súhlasil s vyplatením 800 miliónov GBP do britských prírodných vied. To by mohlo byť prvou z miliárd libier vložených do investícií vo Veľkej Británii.

Mubadala, jeden z najaktívnejších fondov SAE, bude peniaze investovať počas piatich rokov.

Podľa Financial Times má Abu Dhabi investovať značné prostriedky do britského zdravotníctva, technológií, zelenej energie a infraštruktúry.

Predpokladá sa, že investície v ostatných sektoroch budú mať podobný rozsah.

Presná veľkosť celkovej investície zatiaľ nie je jasná, ale môže mať hodnotu až 5 miliárd GBP.

Vláda Spojeného kráľovstva uviedla, že investície spoločnosti Mubadala do britských prírodných vied budú „realizované popri britskom investičnom programe v oblasti prírodných vied v hodnote 200 miliónov GBP,” ktorý bol oznámený minulý rok.

„Toto partnerstvo umožní britskému sektoru prírodných vied rozvíjať špičkové technológie a výskum pri zachovaní domácich inovácií a pracovných miest,” uviedol britský minister pre investície, Gerry Grimstone.

„ Partnerstvo bude tiež využívať vzájomné priority Spojeného kráľovstva a Spojených arabských emirátov pri budovaní lepších a silnejších ekonomík prostredníctvom investícií,” dodal.

Abú Dhabi sa snaží diverzifikovať svoje hospodárstvo od ropy a zemného plynu.

Khaldoon Khalifa Al Mubarak, výkonný riaditeľ skupiny Mubadala, uviedol: „Mubadala je už dlhodobým investorom do inovácií a rastu vo Veľkej Británii. Naše nové partnerstvo teraz poskytuje platformu na alokáciu stabilného kapitálu do prioritných sektorov ako súčasť zamerania sa na budúcnosť.”

Tento krok nasleduje po nedávnych správach, že Spojené kráľovstvo vytvára štyri regionálne obchodné a investičné uzly na podporu hospodárskeho rastu vo Veľkej Británii, ako aj znižovanie ciel na niektoré americké tovary zavedené v súvislosti so sporom o dotácie USA pre Boeing.

Zdroj:

BBC, 2021. Abu Dhabi ‘to invest billions’ in British business. [online]. [cit. 2021-03-27]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56496888

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments