21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Technológie Spoločnosť Huawei je na vrchole podielu aktívnych zariadení pripravených na 5G spolu...

Spoločnosť Huawei je na vrchole podielu aktívnych zariadení pripravených na 5G spolu so spoločnosťou Samsung, Apple zaostáva

V dôsledku zvýšenej popularity technológie 5G sa výrobcovia elektronických zariadení snažia o kontrolu nad trhom.

Huawei je na čele zariadení podporujúcich 5G s podielom 26,9% globálne od 4. štvrťroka 2020.

Juhokórejský gigant Samsung nasleduje tesne za 25,1%, zatiaľ čo Apple predstavuje 19,5%.

Porovnával sa tiež trhový podiel zariadení s podporou 5G medzi spoločnosťami Samsung a Huawei od augusta 2020 do decembra 2020. 

Zistenia ukazujú, že Samsung dominoval štyri mesiace. V decembri však Huawei dramaticky vystrelil a predbehol Samsung.

Rast spoločnosti Huawei vo výrobe zariadení pripravených na 5G podporila Čína. Táto spoločnosť má výhodu v tom, že slúži na rozsiahlom domácom trhu a udržuje si náskok pred konkurenciou spoločností Samsung a Apple. Ich cieľom je tiež preniknúť na čínsky trh.

Spoločnosť Huawei navyše získava masívne financovanie zo štátnych bankových zariadení. Financovanie pomohlo spoločnosti podkopať konkurenciu atraktívnymi a ľahko dostupnými zdrojmi pre jej produkty.

V porovnaní s konkurenciou sa Huawei dostal na vrchol aj napriek predchádzajúcim obavám z používania falšovaných výrobkov v zariadeniach 5G. 

Od začiatku technológie 5G spoločnosť Huawei výrazne investovala do svojho výskumného a vývojového tímu zodpovedného za skúmanie potrieb trhu a nových príležitostí.

Rovnako ako v iných priemyselných odvetviach, aj tu mala vplyv na väčšinu výrobcov pandémia vírusu Covid-19. Tá ovplyvnila globálne dodávky.

Absencia alternatív v USA pomáha spoločnosti Huawei dominovať.

Apple zaostáva za dvoma ázijskými výrobcami, čo naznačuje ich neskorý vstup do revolúcie 5G. 

Očakávalo sa však, že akonáhle spoločnosť predstaví kompatibilné zariadenia, bude okamžite konkurovať ázijským súperom.

Situácia prispela k vývoju spoločnosti Huawei ako jedného z najväčších svetových dodávateľov 5G zariadení, čo vyvolalo obavy v USA.

Nie je však isté, ako dlho si spoločnosť Huawei udrží prvenstvo vzhľadom na to, že ju dobiehajú iní konkurenti ako napr. Apple. Aj keď Samsung dýcha spoločnosti Huawei na krk, jeho podiel medzi zariadeniami pripravenými na 5G je značný. Čínsky výrobca tak nemá zaručené prvé miesto.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Huawei tops share of active 5G-ready devices globally with Samsung, Apple lagging behind. [cit. 2021-03-12]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/huawei-tops-share-of-active-5g-ready-devices-globally/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments