17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Technológie Spoločnosť Domino’s uvádza na trh robotickú donáškovú službu pizze v Houstone

Spoločnosť Domino’s uvádza na trh robotickú donáškovú službu pizze v Houstone

Svet pizze a robotiky sa spojili.

V pondelok oznámili spoločnosti Domino’s a Nuro, robotická spoločnosť so sídlom v Kalifornii, spustenie autonómnej dodávky pizze v Houstone. 

Od tohto týždňa budú mať zákazníci možnosť vyskúšať si dodávku prostredníctvom robota Nero R2. Robot R2 je pôsobivo prvým autonómnym dodávkovým vozidlom bez cestujúcich, ktoré sa môže pochváliť regulačným schválením ministerstva dopravy.

Počiatočné zavedenie je zamerané na umiestnenie servera Domino na adrese 3209 Houston Avenue v oblasti Woodland Heights. 

Vybraní zákazníci sa môžu prihlásiť na potenciálne doručenie R2 pri zadávaní objednávky online. Tí, ktorí si vyberú dodanie objednávky pizze prostredníctvom R2, dostanú textovú správu s upozornením na polohu a jedinečný PIN. Po príchode použijú zákazníci svoj jedinečný PIN na dotykovej obrazovke robota, potom sa otvoria dvere vozidla a zákazníci si môžu zobrať svoj tovar.

pizza
Zdroj: Image via Domino’s x Nuro

Táto spolupráca medzi spoločnosťami spoločnosti Domino’s a Nuro bola prvýkrát spomenutá v roku 2019. Cieľom spoločností je vytvoriť „úplne nový zážitok z doručovania” pre spotrebiteľov.

„Sme nadšení, že môžeme naďalej inovovať doručovacie služby pre zákazníkov spoločnosti Domino testovaním autonómneho doručovania s firmou Nuro v Houstone,”  uviedol v pondelok Dennis Maloney, senior viceprezident a hlavný inovačný riaditeľ spoločnosti Domino. 

„Naša značka sa musí o autonómnom doručovacom priestore toho ešte veľa naučiť. Tento program nám umožní lepšie pochopiť, ako zákazníci reagujú na dodávky, ako interagujú s robotom a aký to má vplyv na prevádzku obchodu. Rastúci dopyt po vynikajúcej pizze vytvára potrebu ďalších dodávok. Tešíme sa a až potom uvidíme, ako bude môcť autonómna dodávka fungovať spolu s existujúcimi odborníkmi na dodávku spoločnosti Domino, aby sme lepšie porozumeli potrebám zákazníkov,” dodal. 

Medzi ďalšie značky, ktoré uzavreli partnerstvo so spoločnosťou Nuro, patria Kroger a Walmart. 

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Domino’s Launches Robot Pizza Delivery Service in Houston. [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/dominos-launches-robot-pizza-delivery-service-in-houston

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments