Šéf spoločnosti Ant Group, Simon Hu, odchádza zo svojej pozície kvôli reštrukturalizácii

0
147

Generálny riaditeľ čínskej skupiny Ant Group odstúpil zo svojej funkcie „z osobných dôvodov“, pretože online platobný gigant prechádza reštrukturalizáciou.

Vo funkcii ho nahradí výkonný predseda, Eric Jing.

Ant Group ovláda miliardár Jack Ma, ktorý sa preslávil prostredníctvom obchodnej platformy Alibaba.

Spoločnosť sa minulý rok dostala pod silný regulačný tlak a bola nútená  zrušiť svoj plánovaný predaj verejných akcií vo výške 37 miliárd $. 

Ant Group je najväčší čínsky poskytovateľ platieb s viac ako 730 miliónmi používateľov mesačne v službe digitálnych platieb Alipay.

Funguje aj ako trh s pôžičkami. Ponúka tiež sporiace účty a poistenie, a to všetko prostredníctvom aplikácie cez mobilný telefón.

Jack Ma však svojimi kontroverznými vyhláseniami a kritikou štátneho bankového sektoru priťahuje pozornosť Číny.

Spoločnosť je v rade regulačných orgánov, ktoré sa snažia zosúladiť ju s tradičnejšími bankami a poskytovateľmi pôžičiek a udržať si dominantné postavenie na trhu.

Koncom minulého roka čínske úrady zablokovali plánovanú počiatočnú verejnú ponuku (IPO) spoločnosti Ant Group v Šanghaji a v Hongkongu.

Vedúcim spoločnosti Ant Group bolo povedané, aby reštrukturalizovali činnosť spoločnosti tak, aby sa z nej stala holdingová spoločnosť, a aby dodržiavali prísnejšie finančné predpisy.

Ant Group, predtým známa pod menom svojej platobnej aplikácie Alipay, je pridružená k spoločnosti Alibaba. Rovnako ako čínska obchodná platforma, aj ona rozšírila svoje služby mimo svojej domovskej krajiny, a to v Európe a Spojených štátoch.

Zdroj:

BBC, 2021. Ant Group boss Simon Hu steps down in restructuring. [online]. [cit. 2021-03-14]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56377162

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here