Revolut chce pridať Dogecoin do nástroja na obchodovanie s kryptomenami

0
114

Revolut, londýnska digitálna banka s majetkom v hodnote 5,5 miliárd USD, sa chystá pridať Dogecoin do zoznamu kryptomien, s ktorými môžu zákazníci obchodovať prostredníctvom jeho aplikácie.

Podľa CoinGecko sa kryptomena v súčasnosti môže pochváliť trhovou kapitalizáciou okolo 90 miliárd USD. Na začiatku apríla to bolo iba 7,5 miliárd USD.

Revolut je svetovým lídrom v rýchlo sa rozvíjajúcom sektore neobánk. Spustenie začalo v roku 2015 ako ponuka aplikácií a kariet, ktorá cestujúcim umožnila lacno a ľahko prevádzať meny. Odvtedy ale uviedla na trh množstvo produktov vrátane obchodovania s akciami a nástrojov na investovanie do kryptomeny.

Vo štvrtok 6. mája spoločnosť Revolut oznámila, že po prvýkrát umožní výber Bitcoinu po nedávnom pridaní 11 nových tokenov do krypto-nástroja.

Spoločnosť sa tiež pokúša získať bankové licencie na rôznych trhoch po celom svete, vrátane Veľkej Británie a Spojených štátov. V Litve je už licencovanou bankou.

Edward Cooper, šéf Revolut v nedávnom rozhovore uviedol, že „konečným cieľom“ Revolutu je umožniť používateľom prístup ku všetkým ich finančným službám prostredníctvom jednej super-aplikácie.

„To znamená, že bankovníctvo má zmysel, komodity majú zmysel a aj krypto dáva zmysel. Nemyslíme si, že sa tieto veci navzájom vylučujú,“ uviedol.

Na otázku, či regulačné orgány ako Bank of England, ktoré nakoniec rozhodnú o tom, či spoločnosti Revolut udelia bankovú licenciu vo Veľkej Británii, môžu byť touto zmesou produktov narušené, Cooper odpovedal: „Skutočnosť, že spoločnosť Revolut produkty regulovala, nám môže do istej miery naozaj pomôcť.“

Zdroj:

THEBLOCKCRYPTO, 2021. Revolut wants to add dogecoin to crypto trading tool: sources. [online]. [cit. 2021-05-09]. Dostupné na: https://www.theblockcrypto.com/post/104266/revolut-dogecoin-crypto-trading-tool?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here