-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Podľa predsedníčky Európskej komisie by krajiny EÚ mali diskutovať o povinnom očkovaní

Podľa predsedníčky Európskej komisie by krajiny EÚ mali diskutovať o povinnom očkovaní

Predsedníčka Európskej komisie v stredu uviedla, že krajiny EÚ by mali začať diskusiu o zavedení povinného očkovania proti COVID-19, pretože sa príliš veľa ľudí stále odmieta dobrovoľne očkovať.

Miera zaočkovanosti v celej EÚ je 66 % a neočakávane vysoký nárast prípadov vo veľkej časti 27 členských štátov viedlo k tomu, aby obnovili potrebné obmedzenia na zamedzenie šírenia infekcie.

Predsedníčka Európskej komisie, Ursula von der Leyen, na otázku o téme povinného očkovania povedala, že je to vecou každého členského štátu, aby sa rozhodol. Zdravotná politika zostáva v EÚ vnútroštátnou výsadou.

„Potenciálne by sme mali uvažovať o povinnom očkovaní v rámci Európskej únie. Toto si vyžaduje diskusiu, potrebuje spoločný prístup, ale myslím si, že je to diskusia, ktorú treba viesť,” povedala novinárom.

Nemecký kancelár Olaf Scholz uviedol, že podporí návrh na zavedenie očkovania proti Covid-19 na celý budúci rok.

Krajiny EÚ doteraz zaujali k tejto otázke rôzne postoje. Rakúsko sa zaviazalo nariadiť očkovanie pre všetkých obyvateľov od 1. februára. Od polovice januára plánuje Grécko pokutovať ľudí vo veku 60 rokov a viac 100 EUR mesačne, ak sa nedajú zaočkovať.

Na druhej strane, Slovensko zvažuje, že ľuďom v tejto vekovej skupine zaplatí za očkovanie 500 EUR.

Celkom 27 ministrov zdravotníctva EÚ má v utorok posúdiť výskyt nového variantu omikron. Akékoľvek odporúčania, s ktorými prídu, budú predložené vodcom členských krajín počas pravidelne plánovaného samitu 16. decembra.

Do stredy bolo v 11 krajinách EÚ potvrdených 59 prípadov nového variantu, čo je od utorka nárast o 15 prípadov.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. COVID-19: EU countries should debate mandatory vaccination, says von der Leyen. [online]. [cit. 2021-12-02]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/12/01/eu-should-consider-mandatory-vaccination-says-von-der-leyen

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments