23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Technológie Maserati vstupuje do novej kapitoly s MC20

Maserati vstupuje do novej kapitoly s MC20

Spoločnosť Maserati sa chystá vstúpiť do novej kapitoly. Model MC20 bude jej premiérou.

Na začiatku tohto roka oznámila materská spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles a francúzska skupina PSA fúziu 50 – 50 s výslednou spoločnosťou Stellantis, ktorá sa stala štvrtou najväčšou značkou automobilov na svete. 

Plánuje sa veľa investícií do všetkých rôznych zariadení. Tie zahŕňajú posilnenie operácií Maserati.

MC20 je na čele tejto novej kapitoly. 

MC20 je prvý moderný super-športový automobil Maserati so stredným motorom, ktorý je interne navrhnutý v Turíne v Centro Stile Maserati. Vyrobený je historickom závode značky Viale Ciro Menotti v centre Modeny – domova Maserati od roku 1940. 

Model MC20 sa uvádza na trh vo verzii kupé s čoskoro prichádzajúcim spyderovým súrodencom s otvorenou strechou, po ktorom nasleduje vysoko výkonná elektrifikovaná verzia. 

Táto technológia pochádza z pretekov Formuly 1 pre motorové vozidlá. Podáva rovnako dobré výsledky nielen na trati, ale aj na otvorenej ceste. 

Pod vycibrenou kapotou sa nachádza najnovší motor V6 „Nettuno” s výkonom 630 konských síl, ktorý podľa všetkého dosahuje 62 míľ za hodinu za menej ako 3 sekundy.

Model MC20 sa pripája k nedávno obnoveným modelom Ghibli, Quattroporte a Levante. Pre spoločnosť Maserati predstavuje nový začiatok. 

Zdroj:

FORBES, 2021. The Design Story Behind The Exotic Maserati MC20. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://www.forbes.com/sites/nargessbanks/2021/03/19/the-design-story-behind-the-exotic-maserati-mc20/?sh=46bdf5a733f0

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments