-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Komisia pre cenné papiere upozorňuje investorov na riziká spojené s bitcoinovými futures

Komisia pre cenné papiere upozorňuje investorov na riziká spojené s bitcoinovými futures

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) varovala investorov pred rizikami obchodovania s bitcoinovými futures. Medzi vymenovanými problémami uvádzala volatilitu trhu, nedostatok regulácie a podvody.

V bulletine Investor Alerts z 10. júna načrtáva SEC kľúčové body. Tie by investori mali „starostlivo zvážiť” pred investovaním do fondu, ktorý kupuje alebo predáva bitcoinové futures.

„Investori by mali pochopiť, že Bitcoin vrátane získania angažovanosti na trhu s bitcoinovými futures je vysoko špekulatívnou investíciou,” píše sa v bulletine.

Toto najnovšie varovanie týkajúce sa rizika súvisiaceho s Bitcoinom zo strany SEC nadväzuje na nótu vydanú komisiou. Tú rozposlala minulý mesiac. V nej varuje investorov, „ktorí majú záujem investovať do podielového fondu s expozíciou na trhu termínových obchodov s Bitcoinom”, aby si to kvôli rizikám dvakrát rozmysleli.

Posledné varovanie upozorňuje na to, že zatiaľ čo investície do všetkých typov fondov zahŕňajú riziko, fondy, ktoré „nakupujú alebo predávajú bitcoinové futures, môžu mať v porovnaní s ostatnými jedinečné vlastnosti a zvýšené riziká”:

„Investori by mali vziať do úvahy volatilitu Bitcoinu a bitcoinového futures trhu, ako aj nedostatok regulácie a potenciál pre podvody alebo manipuláciu na podkladovom trhu s Bitcoinom.”

SEC tiež zdôraznila, že cena Bitcoinu nemusí nutne korelovať s hodnotou fondu, ktorý drží bitcoinové futures pozície. 

Podľa nej je to čiastočne kvôli fondom, ktoré potenciálne nie sú priamo vystavené „podkladovým aktívam”.

„Ceny futures kontraktov sa môžu líšiť podľa dodacích mesiacov. Zároveň sa líšia od spotovej ceny základnej komodity,” píše sa v bulletine.

Za tento týždeň je to už druhýkrát čo americké regulačné orgány verejne varovali pred derivátmi kryptomeny. Dňa 8. júna Dan M. Berkovitz, komisár Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC), informoval o vlastnom presvedčení, že trhy DeFi sú pre deriváty „zlým nápadom”.

Caitlin Long, zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Avanti Financial, poukázala na to, že SEC bola pravdepodobne ešte viac znepokojená zámorskými platformami:

„SEC vydáva toto varovanie investorov pre zahraničné burzy. Tie približne ponúkajú iba 2,5-násobný pákový efekt.”

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. SEC warns investors of the risks with Bitcoin futures. [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/sec-warns-investors-of-the-risks-with-bitcoin-futures

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments