-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Jack Dorsey po 16 rokoch rezignoval z funkcie generálneho riaditeľa Twitteru

Jack Dorsey po 16 rokoch rezignoval z funkcie generálneho riaditeľa Twitteru

Generálny riaditeľ Twitteru, Jack Dorsey oznámil, že odstupuje zo svojej funkcie v tejto gigantickej spoločnosti zameranej na sociálne médiá.

„Rozhodol som sa opustiť Twitter, pretože verím, že spoločnosť je pripravená posunúť sa ďalej bez svojich zakladateľov,” uviedol Dorsey vo vyhlásení zverejnenom na svojom twitterovom účte.

Spoločnosť oznámila, že Dorseyho miesto prevezme Parag Agrawal, hlavný technologický riaditeľ spoločnosti.

Akcie Twitteru po tejto správe vyskočili o 3 %.

Dorsey je tiež generálnym riaditeľom spoločnosti Square (po novom Block), jeho spoločnosti pre digitálne platby.

„Dorsey zostane členom predstavenstva až do uplynutia jeho funkčného obdobia na stretnutí akcionárov v roku 2022,” uviedla spoločnosť.

Prečo Dorsey odstúpil?

Dorsey čelil výzvam od akcionára Twitteru, spoločnosti Elliott Management Corp. Tie sa týkali jeho odstúpenia z jednej zo spoločností začiatkom roka 2020 po tom, čo hedžový fond tvrdil, že venuje príliš málo pozornosti Twitteru a zároveň vedie spoločnosť Square.

Vedenie spoločnosti prevezme technologický riaditeľ, Parag Agrawal, a predsedom predstavenstva sa stane prezident a prevádzkový riaditeľ spoločnosti Salesforce, Bret Taylor.

Budú ale musieť splniť ambiciózne interné ciele Twitteru.

Spoločnosť začiatkom tohto roka uviedla, že jej cieľom je mať do konca roku 2023 315 miliónov speňažiteľných denných aktívnych používateľov. Zároveň chce prinajmenšom zdvojnásobiť svoje ročné príjmy v tomto roku.

V novembri spoločnosť Twitter oznámila, že spúšťa špecializovaný tím pre kryptomeny a blockchain. Jeho cieľom je pomôcť tvorcom na Twitteri zarábať alebo prijímať peniaze prostredníctvom kryptomien a rozvíjať využitie blockchainu. 

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Twitter’s Jack Dorsey steps down as CEO after 16 years at the social media giant. [online]. [cit. 2021-11-30]. Dostupné na: https://www.euronews.com/next/2021/11/29/twitter-ceo-jack-dorsey-expected-to-step-down-reports-say-twitter-stock-jumps-11-on-the-ne

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments