2.2 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022
Home Ekonomika Európa a Stredná Ázia by mohli do 1. marca zaznamenať ďalších 700...

Európa a Stredná Ázia by mohli do 1. marca zaznamenať ďalších 700 000 úmrtí na COVID, varuje WHO

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varovala, že Európa a Stredná Ázia môžu do 1. marca čeliť ďalším 700 000 úmrtiam na COVID-19.

Pred dva a pol týždňami ten istý orgán uviedol, že nadmerná úmrtnosť môže do 1. februára dosiahnuť 500 000.

Organizácia WHO uviedla, že úmrtia v dôsledku COVID-19 minulý týždeň vzrástli na takmer 4 200 za deň, čo je dvojnásobok úrovne zaznamenanej na konci septembra.

Kumulatívne úmrtia teraz dosiahli 1,5 milióna v európskom regióne WHO, ktorý zahŕňa 53 krajín v Európe a Strednej Ázii.

„Na základe súčasných trendov sa predpokladá, že na jar budúceho roka dosiahne kumulatívny počet úmrtí viac ako 2,2 milióna,“ uviedol zdravotnícky orgán OSN vo vyhlásení.

„Situácia COVID-19 v Európe a Strednej Ázii je dnes veľmi vážna. Čaká nás náročná zima, ale nemali by sme byť bez nádeje. My všetci – vlády, zdravotnícke úrady, jednotlivci – totiž môžeme podniknúť rozhodné kroky na stabilizáciu pandémie,“ povedal Dr. Hans Kluge, regionálny riaditeľ WHO pre Európu.

WHO Europe tiež citovala rastúce dôkazy o poklese ochrany pred infekciou a miernym ochorením prostredníctvom vakcín. Uviedla, že „posilňovacia dávka“ by mala byť prioritou najzraniteľnejšieho obyvateľstva. To zahŕňa ľudí s oslabeným imunitným systémom, ako aj ľudí nad 60 rokov a zdravotníckych pracovníkov.

Tri faktory, ktoré spôsobujú nárast, sú vysoko prenosný delta variant vírusu, zmiernenie reštriktívnych opatrení, ako sú požiadavky na nosenie masiek a fyzické dištancovanie na miestach, a veľké časti európskej populácie, ktorá zostáva nezaočkovaná, uviedla WHO pre Európu.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Europe and Central Asia could see 700k extra COVID deaths by March 1, warns WHO. [online]. [cit. 2021-11-24]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/11/23/europe-and-central-asia-could-see-700k-extra-covid-deaths-by-march-1-warns-who

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments