-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Covid v Európe: Povinné očkovanie by malo byť poslednou možnosťou, hovorí regionálny...

Covid v Európe: Povinné očkovanie by malo byť poslednou možnosťou, hovorí regionálny riaditeľ WHO pre Európu

Regionálna kancelária Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu vyzvala vlády, aby urýchlene prijali opatrenia proti rastúcemu počtu prípadov nového variantu COVID-19 v celom regióne.

Aktuálne sa v krajinách Európskej únie zaočkovalo 66,4 % obyvateľov. Mnohé vlády ale zaviedli nové opatrenia pre ľudí, ktorí nie sú očkovaní.

V Taliansku treba na vstup do kín a stravovania v interiéri zdravotný preukaz o očkovaní alebo zotavení sa. V Nemecku majú medzitým neočkovaní zakázaný vstup do veľkej časti verejného života.

Rakúsko nariadilo povinné očkovanie pre všetkých. To má vstúpiť do platnosti od 1. februára.

Doktor Hans Kluge, regionálny riaditeľ WHO pre Európu ale povedal, že povinné očkovanie by malo byť „poslednou možnosťou”. Vzápätí dodal, že krajiny musia najprv osloviť komunity.

Európa by si mala dávať pozor na diskrimináciu neočkovaných

V odpovedi na otázku o obmedzeniach pre ľudí, ktorí nie sú očkovaní, doktorka Catherine Smallwood, seniorka WHO pre núdzové situácie v Európe povedala: „Krajiny by mali pred zavedením opatrení poslednej možnosti použiť iné metódy verejného zdravia.” Ide napríklad o nosenie masky.

„Keď sa krajiny musia uchýliť k opatreniam, ktoré sú na hranici diskriminácie, vytvárajú tak nedôveru. Zároveň vzbudzujú pocit apatie v obyvateľstve,” povedala.

Doktor Kluge trval na tom, aby krajiny pracovali na ochrane duševného zdravia ľudí.

Pokiaľ ide o „rozlišovanie medzi očkovanými a neočkovanými”, doktor Kluge má jasný názor. Uviedol: „Krajiny sa musia mať na pozore, aby sa nezvyšovalo napätie v spoločnosti.” Upozornil, že kvôli takýmto opatreniam už došlo k násilným protestom.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. COVID in Europe: Mandatory vaccination should be a last resort, says Dr Hans Kluge. [online]. [cit. 2021-12-06]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/12/07/watch-live-who-to-speak-on-omicron-and-europe-s-covid-surge

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments