-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta COVID v Európe: Nemecko zvažuje nové opatrenia, Rakúsko opatrenia predĺži

COVID v Európe: Nemecko zvažuje nové opatrenia, Rakúsko opatrenia predĺži

Prípady COVID-19 sa opäť šíria Európou. Opatrenia sa na kontinente líšia, od národného lockdownu v Rakúsku až po mierne obmedzenia v Spojenom kráľovstve.

Obavy z nového variantu omikron zisteného v Juhoafrickej republike podnietili mnohé európske krajiny, aby zaviedli nové obmedzenia.

Svetová zdravotnícka organizácia v novembri varovala, že Európa a Stredná Ázia môžu do 1. marca čeliť ďalším 700 000 úmrtiam na COVID-19.

Tu je prehľad najnovšej situácie v niektorých európskych krajinách.

Nemecko, Grécko, Portugalsko a Česko

Nemeckí zákonodarcovia diskutovali vo štvrtok (2. decembra) o možných nových opatreniach na COVID-19, ktoré by mohli viesť k zatvoreniu barov.

Národný lockdown v Rakúsku sa oficiálne predĺžil do 11. decembra.

Grécki zákonodarcovia schválili povinné očkovanie pre ľudí nad 60 rokov v reakcii na prudký nárast prípadov.

Portugalsko v stredu opätovne zaviedlo prísnejšie pandemické obmedzenia, aby obmedzilo nový nárast infekcií.

V piatok (26.11.) vstúpil do platnosti 30-dňový výnimočný stav, pretože Česká republika zaznamenáva rekordne vysoký počet prípadov COVID-19.

„V rámci vládnych opatrení proti COVID-19 sa zakázali všetky vianočné trhy po celej krajine. Ľudia nebudú môcť požívať alkohol na verejných miestach,” uviedol minister zdravotníctva Adam Vojtech. Bary, reštaurácie, nočné kluby, diskotéky a kasína musia byť zatvorené o 22:00.

Slovensko, Francúzsko a Taliansko

Slovensko vyhlásilo 90-dňový výnimočný stav a dvojtýždňový lockdown po prudkom náraste prípadov COVID-19, v dôsledku ktorého sa sedemdňový priemer v krajine zvýšil nad 10 000.

Francúzsko sprísňuje podmienky vstupu do krajiny. Od soboty (4. decembra) musia všetci prichádzajúci z krajín mimo EÚ predložiť negatívny test na COVID-19 vykonaný počas predchádzajúcich 48 hodín. To aj v prípade, že boli zaočkovaní.

Talianska vláda sa v stredu (24. novembra) rozhodla, že od 6. decembra môžu len ľudia s potvrdením o očkovaní alebo o vyliečení z COVID-19 jesť vo vnútorných reštauráciách, ísť do kina alebo sa zúčastniť športových podujatí. Mať len negatívny výsledok testu už nestačí.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. COVID in Europe: Germany mulls new measures as Austria extends them. [online]. [cit. 2021-12-02]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/12/01/covid-19-spike-felt-across-europe-as-vaccination-remains-stagnant

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments