Bývalý zástupca guvernéra Iránskej centrálnej banky varuje pred BTC

0
139

Keď inštitucionálni investori smerujú k Bitcoinu (BTC), bývalý námestník guvernéra Iránskej centrálnej banky (CBI), Naser Hakimi, varuje pred rizikom ľudí, ktorí stavia všetok svoj kapitál na najväčšiu kryptomenu podľa trhového stropu.

Počas exkluzívneho rozhovoru pre spravodajskú agentúru Tasnim uviedol Naser Hakimi, že iránska vláda by mala disponovať určitými nariadeniami, ktoré by dohliadali na používanie kryptomien. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k finančnej katastrofe.

Riziká investovania do BTC

Vyzval ľudí, aby boli pri nákupe BTC opatrní a poukázal na právne riziká obchodovania s krypto-aktívami a na značné kolísanie cien pri absencii regulovaného krypto-trhu.

Nie je to prvýkrát, čo Hakimi spustil poplach ohľadom digitálnych aktív. V roku 2017 tiež varoval investorov, aby boli pri nákupe BTC a ďalších kryptomien opatrní.

„Žiadame investorov a verejnosť, aby do tejto oblasti vstupovali so zvýšenou opatrnosťou, pretože by mohli prísť o svoje peniaze,“ uviedol. 

„Mechanizmy kontroly a dohľadu nad ponukou kryptomien sa implementujú prostredníctvom spolupráce centrálnej banky a ďalších príbuzných subjektov. Ľudia sa však musia oboznámiť so svojimi rizikami a nebezpečenstvami na strane dopytu.“

Na rozdiel od roku 2017 však rastúci počet veľkých investorov v súčasnosti alokuje časť svojho portfólia medzi BTC a ďalšie digitálne aktíva.

Finančné spoločnosti ako PayPal a Fidelity naskočili do krypto-trhu. Miliardári z Wall Street takisto kryptomenu verejne podporujú, čím dávajú dôveru skeptickým investorom.

Globálny vodca kryptomeny PwC, Henri Arslanian, si tiež myslí, že vstup inštitucionálnych investorov na krypto-trh podporuje ,,bull market“ BTC.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Former deputy governor of The Central Bank of Iran warns on Bitcoin. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/former-deputy-governor-of-the-central-bank-of-iran-warns-on-bitcoin/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here