Bývalá americká pokladníčka sa stáva členkou predstavenstva spoločnosti Ripple

0
127

Spoločnosť Ripple pridala ex-pokladníčku USA, Rosie Rios, do svojej správnej rady.

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse, vo svojom vyhlásení tvrdí, že poskytuje jeho spoločnosti „neoceniteľnú perspektívu“:

„Skúsenosti Rosie vo verejnom a súkromnom sektore poskytujú spoločnosti Ripple neoceniteľnú perspektívu, najmä počas tejto doby, keď priemysel pracuje na definovaní budúcnosti kryptomeny.“

Rios nahradí vo funkcii generálneho riaditeľa SBI Holdings, Yoshitaka Kitao, ktorý v marci opustil predstavenstvo v tichosti.

Počas pôsobenia Rios ako 43. pokladníčky Ameriky, ktoré trvalo od roku 2009 do roku 2016, sa vytlačili miliardy dolárov s jej podpisom.

Aj keď je to všadeprítomné, práca pokladníka je skôr slávnostná v porovnaní s americkým ministrom financií, ktorý je skutočne zodpovedný za formovanie menovej politiky krajiny. 

Ripple má novú finančnú riaditeľku

Okrem toho spoločnosť Ripple najala Kristinu Campbell, ktorá sa ujala úlohy finančnej riaditeľky spoločnosti. Bude zodpovedná za podporu rastu spoločnosti v globálnom meradle. 

Pred príchodom do spoločnosti Ripple mala Campbell rovnakú úlohu na fakturačnej a platobnej platforme PayNearMe.

Vo funkcii nahradí bývalého finančného riaditeľa spoločnosti TubeMogul, Rona Willa, ktorý nastúpil do spoločnosti Ripple späť v novembri 2017. V marci si Willa získala londýnska digitálna klinika Hinge Health.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Former U.S. Treasurer Joins Ripple’s Board of Directors. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://u.today/former-us-treasurer-joins-ripples-board-of-directors

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here