-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Britský finančný regulačný orgán zakazuje fungovanie krypto-burzy Binance v krajine

Britský finančný regulačný orgán zakazuje fungovanie krypto-burzy Binance v krajine

Binance, najväčšia svetová burza kryptomien bola britským finančným regulátorom zakázaná.

Úrad pre finančné riadenie (FCA) rozhodol, že firma nemôže vo Veľkej Británii vykonávať „regulovanú činnosť”.

Zároveň vydal varovanie pre spotrebiteľov týkajúce sa portálu Binance.com. V ňom sa odporúča, aby si ľudia dávali pozor na reklamy sľubujúce vysokú návratnosť investícií do kryptomeny.

Burza Binance uviedla: „Oznámenie FCA nebude mať žiadny priamy dopad na služby, ktoré poskytuje zo svojej webovej stránky Binance.com.”

Krypto-burza Binance nemá sídlo v Spojenom kráľovstve. To znamená, že napriek rozhodnutiu FCA nebude mať žiadny vplyv na obyvateľov Spojeného kráľovstva, ktorí používajú web na nákup a predaj kryptomien.

Úrad FCA nereguluje kryptomeny, ale vyžaduje, aby sa uňho burzy zaregistrovali. Burza Binance sa u FCA neregistrovala. Preto nemá povolené prevádzkovať burzy vo Veľkej Británii.

Krok FCA prichádza uprostred tlaku regulačných orgánov z celého sveta proti platformám kryptomien.

Binance.com je online centralizovaná burza ponúkajúca používateľom celý rad finančných produktov a služieb vrátane nákupu a obchodovania so širokou škálou digitálnych mien, ako aj digitálnych peňaženiek, futures, cenných papierov, sporiacich účtov a dokonca aj požičiavania.

Skupina Binance Group v súčasnosti sídli na Kajmanských ostrovoch, zatiaľ čo spoločnosť Binance Markets Limited je pridruženou spoločnosťou so sídlom v Londýne. 

FCA uviedla, že spoločnosť Binance Markets Limited (BML), ktorú vlastní spoločnosť Binance Group, v súčasnosti nemá povolené vykonávať akékoľvek regulované činnosti bez predchádzajúceho písomného súhlasu FCA. 

Rozsudok musí splniť do stredy. Regulačný orgán tiež zdôraznil, že žiadny subjekt v skupine Binance nie je držiteľom akejkoľvek formy oprávnenia, registrácie alebo licencie na vykonávanie regulovanej činnosti vo Veľkej Británii.

Kontroverzie okolo aktivít Binance

Nie je to prvýkrát, čo sa spoločnosť Binance dostala pod kontrolu regulačných orgánov v súvislosti s jej globálnymi operáciami.

Podľa agentúry Bloomberg bol v USA jeden zo subjektov spoločnosti, Binance Holdings, predmetom vyšetrovania Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC). Išlo konkrétne o jej úradníkov zaoberajúcich sa nelegálnym obchodovaním a daňovými trestnými činmi.

SEC vydala v apríli podobné varovanie pre amerických spotrebiteľov o tejto platforme.

V sobotu spoločnosť Binance oznámila, že sa sťahuje z kanadského Ontaria. Urobila tak po tom, čo ju komisia Ontario Securities Commission (OSC) obvinila z porušenia provinčných predpisov.

V piatok japonská Agentúra pre finančné služby (FSA) už druhýkrát za tri roky varovala Binance, že v krajine pôsobí bez povolenia.

Zdroj:

BBC, 2021. Binance: Financial watchdog FCA bans crypto-currency exchange. [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-57632831

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments