21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Známy odporca Bitcoinu Warren Buffett investuje 500 miliónov dolárov do digitálnej banky...

Známy odporca Bitcoinu Warren Buffett investuje 500 miliónov dolárov do digitálnej banky ponúkajúcej krypto-produkty

Spoločnosť Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway, investovala 500 miliónov dolárov do materskej spoločnosti súkromnej digitálnej banky Nubank. Tá ponúka svojim používateľom investičné produkty týkajúce sa kryptomien.

Podľa CNBC je Nubank súkromná banka so sídlom v Brazílii založená v roku 2013 a má zhruba 40 miliónov klientov. Generálny riaditeľ spoločnosti odhalil, že prvá verejná ponuka sa v súčasnosti plánuje a je pravdepodobné, že v budúcnosti bude dostupná.

Warren Buffett Zdroj: Cryptoglobe.com

Investícia vo výške 500 miliónov dolárov je pozoruhodná, pretože Buffett je známy bitcoinový kritik, ktorý v minulosti označoval kryptomeny ako „hazardné zariadenie”. Zároveň tvrdil, že sú bezcenné, pretože nič neprodukujú. Investor podobne reagoval aj pri zlate.

Koncom minulého roka digitálna banka získala digitálnu investičnú platformu Easynvest. Platforma umožňuje komukoľvek investovať bez poplatkov. Svojim používateľom ponúka prístup k fondom a produktom obchodovaným na burze vrátane bitcoinového investičného produktu 3iQ QBTC.

Spoločnosť Berkshire Hathaway v minulosti významne investovala do finančných spoločností. Veľkú časť jej portfólia tvorili tradičné banky a poisťovacie spoločnosti. V prvom štvrťroku ale Buffett predal takmer celý svoj podiel vo Wells Fargo.

Minulý rok tento samozvaný „veštec z Omahy” investoval aj do spoločnosti na ťažbu zlata Barrick Gold, ale podľa všetkého svoj podiel predal hneď o niekoľko mesiacov neskôr. Pre investora sú zlato a Bitcoin neproduktívne aktíva, na rozdiel od firiem alebo fariem. Keď podľa neho investori kúpia tieto aktíva, spoliehajú sa iba na to, že za ne zaplatí ďalšia osoba viac ako oni, aj keď „samotné aktívum nič neprodukuje”.

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Bitcoin Hater Warren Buffett Invests $500 Million in Digital Bank Offering Crypto Products. [online]. [cit. 2021-06-10]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/bitcoin-hater-warren-buffett-invests-500-million-in-digital-bank-offering-crypto-products/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments