17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Hroziaci „kríž smrti" by mohol signalizovať začiatok bear marketu

Hroziaci „kríž smrti” by mohol signalizovať začiatok bear marketu

Tzv. „kríž smrti”, medvedí technický signál, ktorý sa objavuje v cenových grafoch, by mohol naznačovať blížiaci sa problém pre Bitcoin (BTC) uprostred regulačných zákrokov a environmentálnych problémov.

Kríž smrti nastane, keď 50-dňový kĺzavý priemer prekročí hranicu 200-denného kĺzavého priemeru. Ak sa tak stane, Bitcoin by mohol vstúpiť na územie bear marketu podobne, ako sa to stalo v roku 2018.

Predchádzajúce kríže smrti mali za následok ďalší pokles cien o 70 % v roku 2018 a o 47 % v roku 2019. Ku „krížu smrti” došlo v krátko v roku 2020 po marcovom páde trhu vyvolanom pandémiou koronavírusu. V tom čase sa to ukázalo ako oneskorený signál. 

„Špekulatívne správy naznačujú, že Bitcoin by mohol čoskoro klesnúť na 20 000 dolárov. To bude odkazovať na hroziaci medvedí kríž 50 a 200 denných kĺzavých priemerov,” napísal v e-maili CoinDesk Stephen Kelso, trhový vedúci v maklérskej spoločnosti ITI Capital.

Bitcoin sa na dennom grafe javí ako obľúbený. Za posledných 24 hodín stúpol asi o 13 %, čo predstavuje najväčší rast za posledné dva týždne. Stredajší cenový skok nastal aj napriek množstvu negatívnych správ z Číny vrátane zákrokov proti praniu špinavých peňazí a odstaveniu ťažby.

Hroziaci kríž smrti by mohol limitovať prípadný ďalší rast. Rezistencia je patrná okolo 40 000 dolárov. To obmedzilo krátkodobý rast cien za posledný týždeň. Aj keď sa výpredaj od mája stabilizuje, zdá sa, že dlhodobý technický výhľad je menej pozitívny.

Nakupujúci zatiaľ obraňujú krátkodobú podporu nad 30 000 dolárov. Konsolidácia je typická potom, ako cena klesne pod 50-dňový kĺzavý priemer. Séria znižujúcich sa maximálnych cien potom zvyčajne potvrdzuje presun od býčieho k medvediemu trendu.

Zdroj: 

FINANCE.YAHOO, 2021. Looming ‘Death Cross’ Could Signal Bitcoin Bear Market. [online]. [cit. 2021-06-10]. Dostupné na: https://finance.yahoo.com/news/looming-death-cross-could-signal-192917473.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments