20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Kryptomeny Získajte svoj denný prehľad o kryptomene a správach súvisiacich s blockchainom

Získajte svoj denný prehľad [20. 02. 2021] o kryptomene a správach súvisiacich s blockchainom

Krypto-burzy

Burza Fiat-to-crypto OKCoin uviedla, že 1. marca pozastaví obchodovanie s bitcoinovými hotovosťami (BCH) a bitcoinovými SV (BSV) z dôvodu „záväzku platformy chrániť Bitcoiny”

Generálny riaditeľ spoločnosti OKCoin, Hong Fang, uviedol: „Spoločnosť sa cíti veľmi znepokojená sťažnosťami na autorské práva a hrozbou právnych krokov, ktoré Craig Wright vedie proti komunite open-source.”

„Ak budeme naďalej umožňovať obchodovanie s BSV na našej platforme, vystavujeme sa riziku útoku na open-source Bitcoinu, ktorý je pre ich ekosystém (a kryptosystém ako celok) vysoko deštruktívny.”

Investičné správy

Kanadská spoločnosť Evolve Funds Group Inc. oznámila spustenie Bitcoinového ETF (EBIT). EBIT uzavrel svoju pôvodnú ponuku podielových listov a dnes začal obchodovať na torontskej burze cenných papierov. 

Kanadská spoločnosť CI Global Asset Management tiež dnes oznámila, že podala a získala potvrdenie o predbežnom prospekte pre CI Galaxy Bitcoin ETF (BTCX).

Novinky o prijatí kryptomeny

Thajský úrad pre cestovný ruch (TAT) chce ustanoviť Thajsko ako prvú krajinu, ktorá v počiatočnej fáze privíta držiteľov kryptomeny. Informoval o tom Bangkok Post. 

Spoločnosti KPMG, BitGo a Coin Metrics ohlásili kombinovanú ponuku a komerčné spustenie Coin Metrics ‘FARUM ™. Urobili tak preto, aby umožnili klientom BitGo monitorovať a riadiť riziká verejnej blockchainovej siete. „Kombinovaná ponuka zrúti implementačné cykly a poskytne finančným inštitúciám a bankám možnosti, ktoré im pomôžu ponúkať produkty kryptomien a digitálnych aktív so spoľahlivosťou zvyšujúcou dôveryhodnosť podporovanú zavedenými skúsenosťami so systémovou integráciou, rizikami, dodržiavaním predpisov a kontrolnými vzormi,” uviedli spoločnosti v oznámení.

Blockchain novinky

Čínska skupina Geely Holding Group, vlastník spoločnosti Volvo, a ďalších automobilových spoločností, a spoločnosť Concordium, vývojársky zameraný na obchodný verejný blockchain založený na nepovolenom povolení, ohlásili spoločný podnik. Ten „umožní spoločnostiam Geely a Concordium ponúkať podnikom a zákazníkom prístup k novým obchodným modelom založených na blockchainovej platforme a decentralizovaných aplikáciách pre všetky priemyselné odvetvia vrátane automobilového segmentu”.  

Kriminálne správy

V pakistanskej Gujranwale boli zatknutí dvaja muži pre ich účasť na údajnej prvej lúpeži pakistanských Bitcoinov. Dvaja švajčiarski a nemeckí občania, ktorí boli na služobnej ceste v Lahore, boli podozrivými rukojemníkmi. Tvrdili, že kryptomena v hodnote 14,7 mil. Rs (92 000 USD) bola ukradnutá.

O policajnom vyšetrovaní hacknutia Coincheck z roku 2018 sa objavili ďalšie podrobnosti. Ako už bolo skôr oznámené, prokurátori tento mesiac obžalovali 13 mužov a jednu spoločnosť zo zaobchádzania s ukradnutými tokenmi NEM (XEM). 

Polícia tvrdí, že vedela o hackerskom útoku v hodnote 530 miliónov USD. Bunshun uviedol, že „väčšina” mužov vo veku od 20 do 49 rokov boli „vysoko príjmové” osoby. Mali „vysoké sociálne postavenie”. Ich počet zahŕňal „lekárov a manažérov spoločností”. Predpokladá sa, že minimálne jeden zo skupiny sa zúčastnil výmeny NEM s iným nemenovaným tokenom za dohodu v hodnote okolo 64 mil. USD. Autori správy ale poznamenali, že adresa, na ktorej sa asi dve tretiny ukradnutých tokenov nachádzajú, je stále neznáma. Policajnú jednotku vyšetrujúcu incident čiastočne tvoria bývalí hackeri s odbornými znalosťami o počítačovej kriminalite.

Zdroj:

CRYPTONEWS, 2021. OKCoin Suspends Bitcoin Cash, Bitcoin SV Trading, New ETFs + More News. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://cryptonews.com/news/okcoin-suspends-bitcoin-cash-bitcoin-sv-trading-new-etfs-mor-9287.htm

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments