17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny MicroStrategy sa pripravuje na nákup Bitcoinov

MicroStrategy sa pripravuje na nákup Bitcoinov

Jedna z najbujarejších nekryptových spoločností, americký softvérový vývojár MicroStrategy, potvrdil, že jeho najnovšia ponuka konvertibilných bankoviek bola vypredaná a jeho cieľom je opäť minúť viac ako 1 miliardu USD na Bitcoiny (BTC). Trhová kapitalizácia najpopulárnejšej kryptomeny dnes prekonala 1 bilión USD na agregátory trhových údajov.

„Celková istina predaných bankoviek v ponuke bola 1,05 miliardy USD,” uviedla spoločnosť a dodala, že odhaduje, že čistý výnos z predaja bankoviek bude približne 1,03 miliardy USD.

„Spoločnosť MicroStrategy má v úmysle použiť čistý výnos z predaja bankoviek na získanie ďalších Bitcoinov,” potvrdila spoločnosť.

Na konci januára spoločnosť vlastnila približne 70 784 BTC (v súčasnosti 3,9 miliárd USD). Za dnešné ceny si za 1,03 miliardy USD mohli kúpiť 18 685 BTC.

V súčasnosti sa BTC obchoduje za 55 133 USD, čo predstavuje ďalšie historické maximum. Cena je hore o 6,5% za deň a 15,5% za týždeň. Za mesiac o 53%. 

Zatiaľ čo agregátory trhových údajov uvádzajú, že trhová kapitalizácia BTC dnes presiahla 1 bilión USD, niektorí analytici tvrdia, že toto číslo môže byť nadhodnotené.

„Tržná kapitalizácia Bitcoinov na hodnote 1 000 USD demonštruje začleňovanie kryptomeny ako uchovávateľa hodnoty. Väčšina z nás na trhu považuje tento míľnik za validáciu pre celý trh. Bitcoin týmto spôsobom pôsobí ako stúpajúci príliv. Očakávajte, že Bitcoin je iba prvým z mnohých trhových stropov vo výške 1 000 USD, ktoré uvidíme v blockchainovej ekonomike,” uviedol v e-mailovom komentári Adam Liposky, vedúci ekosystému v Pocket Network, blockchainovom dátovom ekosystéme pre aplikácie Web3.

Zdroj:

CRYPTONEWS, 2020. MicroStrategy Raises “Free” USD 1B to Buy More Bitcoin As It Hits USD 1T Market Cap. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://cryptonews.com/news/microstrategy-raises-usd-1b-to-buy-more-bitcoin-9289.htm

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments