Cena Etherea dosiahla historické maximum 2 000 $

0
224

Podľa trhovej kapitalizácie dnes druhá najväčšia kryptomena na svete, Ethereum (ETH), dosiahla po prvý raz 2 000 $. To predstavuje od začiatku tohto roka 168% zisk. Bitcoin, ktorý začal s oveľa väčším stropom, vzrástol v rovnakom časovom rozmedzí o 93%.

Vzostup kryptomeny Ethereum bol zrejme podporený najmenej dvoma faktormi:

Po prvé – inštitucionálne a retailové investície do Bitcoinu pomohli všeobecnejšie zvýšiť záujem o kryptomeny. Od začiatku roka, keď sa Bitcoin presunul z 32 000 $ na súčasnú cenu 56 000 $, stratili hodnotu iba dva nestabilné tokeny v top 50 spoločnosti Nomic: nedávno predstavené ERC-20 HEX a Compound Dai. 

Po druhé – decentralizované financovanie (DeFi) zažíva boom, ktoré sa väčšinou nachádza na vrchole blockchainu Ethereum. Po niekoľkých rokoch, keď sieť hľadala vhodnú aplikáciu, sa zdá, že ju našla prostredníctvom aplikácií DeFi, ktoré umožňujú ľuďom požičiavať peniaze, zhromažďovať úroky a vymieňať aktíva bez toho, aby prechádzali finančnou inštitúciou. DeFi Pulse, ktorý sleduje 70 rôznych aplikácií DeFi založených na Ethereu, meria celkovú hodnotu uzamknutú v týchto aplikáciách na viac ako 42 miliárd $.

„ETH s hodnotou 2 000 $ potvrdzuje, že podľa škálovateľnosti sú DeFi a NFT lídrom vo vytváraní decentralizovaných aplikácií,“ uviedol  Paul Veradittakit, partner kryptomenovej spoločnosti Pantera Capital. 

Pokiaľ ide o aktíva na inštitucionálnej úrovni, pre investorov je k dispozícii viac finančných nástrojov založených na Ethereu. Od spoločnosti Grayscale Ethereum Trust v USA až po ETH fond 3iQ na torontskej burze cenných papierov.

Zdroj:

DECRYPT, 2020. Ethereum Price Eclipses $2,000 for All-time High. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/58182/ethereum-price-eclipses-2000-for-all-time-high

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here