17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cena Etherea dosiahla historické maximum 2 000 $

Cena Etherea dosiahla historické maximum 2 000 $

Podľa trhovej kapitalizácie dnes druhá najväčšia kryptomena na svete, Ethereum (ETH), dosiahla po prvý raz 2 000 $. To predstavuje od začiatku tohto roka 168% zisk. Bitcoin, ktorý začal s oveľa väčším stropom, vzrástol v rovnakom časovom rozmedzí o 93%.

Vzostup kryptomeny Ethereum bol zrejme podporený najmenej dvoma faktormi:

Po prvé – inštitucionálne a retailové investície do Bitcoinu pomohli všeobecnejšie zvýšiť záujem o kryptomeny. Od začiatku roka, keď sa Bitcoin presunul z 32 000 $ na súčasnú cenu 56 000 $, stratili hodnotu iba dva nestabilné tokeny v top 50 spoločnosti Nomic: nedávno predstavené ERC-20 HEX a Compound Dai. 

Po druhé – decentralizované financovanie (DeFi) zažíva boom, ktoré sa väčšinou nachádza na vrchole blockchainu Ethereum. Po niekoľkých rokoch, keď sieť hľadala vhodnú aplikáciu, sa zdá, že ju našla prostredníctvom aplikácií DeFi, ktoré umožňujú ľuďom požičiavať peniaze, zhromažďovať úroky a vymieňať aktíva bez toho, aby prechádzali finančnou inštitúciou. DeFi Pulse, ktorý sleduje 70 rôznych aplikácií DeFi založených na Ethereu, meria celkovú hodnotu uzamknutú v týchto aplikáciách na viac ako 42 miliárd $.

„ETH s hodnotou 2 000 $ potvrdzuje, že podľa škálovateľnosti sú DeFi a NFT lídrom vo vytváraní decentralizovaných aplikácií,” uviedol  Paul Veradittakit, partner kryptomenovej spoločnosti Pantera Capital. 

Pokiaľ ide o aktíva na inštitucionálnej úrovni, pre investorov je k dispozícii viac finančných nástrojov založených na Ethereu. Od spoločnosti Grayscale Ethereum Trust v USA až po ETH fond 3iQ na torontskej burze cenných papierov.

Zdroj:

DECRYPT, 2020. Ethereum Price Eclipses $2,000 for All-time High. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/58182/ethereum-price-eclipses-2000-for-all-time-high

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments