-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Zakladateľ Cardano, Charles Hoskinson: Tesla by mala začať akceptovať platby $ADA

Zakladateľ Cardano, Charles Hoskinson: Tesla by mala začať akceptovať platby $ADA

Zakladateľ Cardano, Charles Hoskinson, sa podelil o svoj názor, že ak Tesle (NASDAQ: TSLA) záleží na ekologickej udržateľnosti, mala by začať prijímať platby prostredníctvom ADA, pretože ide o jednu z najekologickejších kryptomien na svete.

V rozhovore s Lexom Fridmanom, o ktorom ako prvý informoval portál CryptoPotato, vyzdvihol Hoskinson niekoľko výhod tejto kryptomeny. Cardano využíva Proof-of-Stake (PoS), ktorý je podľa neho oveľa energeticky efektívnejší ako Proof-of-Work (PoW), ktorý používa BTC.

Hoskinson tvrdí: „Ak sa výrobca elektrických vozidiel skutočne stará o alternatívnu energiu, udržateľnosť, redukciu uhlíka a uhlíkovú neutralitu, nemôže byť v systéme, v ktorom neexistuje vstavaný mechanizmus na obmedzenie spotreby energie.”

Povedal, že Cardano by mala byť prvá kryptomena, na ktorú by sa mala spoločnosť Elona Muska zamerať. Zakladateľ ADA pokračoval v zozname početných nedostatkov BTC. Zároveň podporil svoje tézy týkajúce sa samotného Cardana. Povedal:

„Bitcoin je najmenej programovateľný zo všetkých kryptomien. Ak chcete robiť zaujímavé, sexi a jedinečné veci, neexistuje žiadny skutočný spôsob, ako to urobiť.”

Poukázal tiež na to, že každý kryptomenový projekt je experimentálny a prináša so sebou značné riziká. Aj keď je Cardano zatiaľ úspešné, v budúcnosti nemusí dosiahnuť svoje ciele. Ako už bolo oznámené, spoločnosť Input Output Hong Kong (IOHK) nedávno oznámila spustenie testovacej siete Alonzo Blue 2.0 na blockchaine kryptomeny. To je ďalší krok vpred v prinášaní inteligentných kontraktov do Cardana.

Inovácia poskytuje dôležitú aktualizáciu rozhrania príkazového riadku, ktorá umožní budovanie budúcich inteligentných zmlúv v sieti.

Alonzo Blue je súčasťou série vylepšení. Tie prinesú inteligentné kontrakty do siete Cardano a umožnia vývojárom vytvárať na ňom decentralizované aplikácie, čím sa Cardano dostane do DeFi ekosystému. Inteligentné zmluvy v súčasnosti umožňujú vývojárom vytvárať aplikácie DeFi na platformách ako napr. Ethereum, Binance Smart Chain a Solana.

Alonzo sa bude uvádzať v troch fázach: modrej, bielej a fialovej. Každá z nich sa ale verejnosti sprístupní až vtedy, keď bude úplne integrovaná, pričom tento proces trvá 90 dní. Očakáva sa, že bude dokončený do konca augusta. Bude obsahovať konvertor, ktorý umožní tokenom ERC20 z blockchainu Ethereum bežať na Cardane.

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Tesla Should Accept $ADA Payments, Says Cardano Founder Charles Hoskinson. [online]. [cit. 2021-06-20]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/tesla-should-accept-ada-payments-says-cardano-founder-charles-hoskinson/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments