-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Za akú cenu BTC sa Satoshi Nakamoto stane najbohatším človekom na svete?

Za akú cenu BTC sa Satoshi Nakamoto stane najbohatším človekom na svete?

Odhaduje sa, že Satoshi Nakamoto, tvorca BTC, sa stane najbohatším človekom na svete. Bolo by to v prípade, že cena 1 BTC dosiahne zhruba 182 000 $. 

Od marca 2021 je zakladateľ Amazonu, Jeff Bezos, najbohatšou osobou na svete s čistým imaním 181,6 miliárd $.

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, je v tesnom závese za ním na druhom mieste s hodnotou 163,7 miliárd $.

Koľko BTC má Satoshi Nakamoto?

Satoshi Nakamoto je tvorca kryptomeny Bitcoin, ktorá bola vydaná v októbri 2008 na základe verejnej licencie MIT.

Dňa 3. januára 2009 bol vyťažený prvý blok BTC, známy ako „genesis block”

To znamenalo spustenie bitcoinovej siete. Tá naštartovala pohyb kryptomeny a blockchainu.

Aj keď presné čísla zostávajú nejasné, odhaduje sa, že od januára do júla 2009 vyťažil Satoshi Nakamoto viac ako 1 milión BTC. To znamená, že pri súčasných cenách BTC sa odhaduje, že hodnota, ktorou Satoshi Nakamoto disponuje je zhruba 54 miliárd $.

Ak cena BTC dosiahne 182 000 $, čisté imanie Nakamota by sa tak dostalo na zhruba 182 miliárd $. To je viac ako súčasné čisté imanie Bezosa.

V roku 2010 publikoval výskumný pracovník v oblasti kryptomien, Sergio Demian Lerner, výskumnú prácu, ktorá odhaduje držbu BTC v spoločnosti Satoshi Nakamota.

Analýzou počiatočných blokov, ktoré Satoshi ťažil, Lerner odhadol, že Satoshi pravdepodobne vlastní 1 milión BTC. 

V práci Lerner napísal: „Odhadujem, že majetok Satoshiho sa pohybuje okolo 1 milióna BTC alebo 100 miliónov $ pri súčasnom výmennom kurze.”

Môže cena BTC dosiahnuť 182 000 $?

Aj keď existuje veľa cenových modelov predpovedajúcich, že cena BTC dosiahne rozmedzie 200 000 $ až 1 milión $, najznámejším modelom je model Stock-to-Flow (S2F).

Model S2F predpovedá, že cena BTC do konca roka 2021 dosiahne 100 000 $. Stať by sa tak malo na základe vzorca založeného na vzťahu medzi hodnotou BTC v porovnaní s existujúcou ponukou (akciami) a množstvom novo-vyťažených BTC na trhu.

V novembri 2020 PlanB, tvorca modelu S2F, uviedol:

Ľudia sa pýtajú, či stále verím vo svoj model. Aby bolo jasné: Nepochybujem o tom, že BTC S2FX je správny a BTC pred decembrom 2021 dosiahne rozmedzie 100 000 – 288 000 $.”

Ak BTC stúpne až na 288 000 $ podľa modelu S2F, Satoshiho majetok by mal hodnotu okolo 288 miliárd $. To by malo tvorcu BTC dostať ďaleko pred Bezosa a Muska.

Niektoré ďalšie predpovede ceny BTC pre súčasný bull cycle boli ešte vyššie. 

Magazín Bloomberg predpovedal, že BTC môže dosiahnuť až 400 000 $, ak sa stane rezervným aktívom „risk-off“.

Satoshiho identita zostáva aj naďalej záhadou. Nie je známe, či je daná osoba ešte dnes nažive. Odborníci z tohto odvetvia navrhli Hal Finney, Adam Back a Paul Le Roux ako potenciálnych kandidátov a tiež sa predpokladá, že to mohla byť skupina jednotlivcov.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. At what Bitcoin price will Satoshi Nakamoto become the world’s richest person? [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/at-what-bitcoin-price-will-satoshi-nakamoto-become-the-world-s-richest-person

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments