23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Výmenné vklady BTC klesajú mesačne na minimum

Výmenné vklady BTC klesajú mesačne na minimum

Keďže hodnota Bitcoinu za posledný mesiac vzrástla o takmer 22 %, výmenné vklady tohto aktíva na oplátku poklesli. To demonštruje mentalitu investorov uprostred prebiehajúcej rally.

Údaje poskytnuté analytickou platformou kryptomeny Glassnode naznačujú, že sedemdňový moving average jedinečných denných výmenných BTC vkladov klesol 2. apríla 2021 na mesačné minimum 2 845 357. 

Predchádzajúci najnižší mesačný počet vkladov bol zaznamenaný 26. marca 2021 na 2 847 935.

Výmenné vklady BTC. Zdroj: Glassnode

Pokles výmenných vkladov naznačuje, že investori sú optimistickí v oblasti BTC. Ten ešte potenciálne stúpne na hodnote. Preto je pravdepodobné, že trh zažíva sentiment HODL. Ak by si investori neboli istí súčasnou udržateľnosťou BTC v rally, presunuli by dané aktívum na burzy, aby ho na oplátku predali. To by prispelo k nárastu vkladov.

Keď dôjde k poklesu cien, vo väčšine prípadov investori prevedú svoje digitálne aktíva na krypto-burzy. Robia tak preto, aby sa vyhli ďalším stratám. 

Ďalej pokles vkladov na burze signalizuje, že niektorí držitelia BTC sa neriadia mentalitou zbohatnutia, keď dôjde k malému cenovému nárastu, pretože sa zdá, že nie sú ovplyvnení faktormi vedúcimi k panickému predaju.

Okrem toho narastá optimizmus, že viac inštitucionálnych investorov sa pustí do BTC, ktorý to všetko tlačí k prijatiu. Navyše debata o prudkom raste ceny BTC ako bubliny sa pomaly zmenšuje, pretože aktíva sa zotavili z výraznej cenovej korekcie v roku 2021.

Bitcoin v roku 2021 zažije štvrtý významný pohyb cien

Aktuálna cena Bitcoinu znamená, že aktívum zažíva svoju štvrtú významnú cenovú rally v roku 2021 po tom, čo 14. marca zasiahlo nové historické maximum nad 61 000 USD.

Dňa 2. marca 2021 bola cena BTC 49 056 USD a 2. apríla 2021 sa zvýšila o 21,97 % na 59,83 USD.

BTC/USD tabuľka

Pohyb na trhu je spôsobený hlavne vstupom inštitucionálnych investorov do sektoru. Napríklad veľké korporácie ako Tesla, Visa a PayPal ohlásili podporu kryptomien. Tie sú významným katalyzátorom nedávneho nárastu cien.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Bitcoin exchange deposits hits monthly low as BTC gains 22% in 30 days. [online]. [cit. 2021-04-03]. Dostupné na: https://finbold.com/bitcoin-exchange-deposits-hits-monthly-low-as-btc-gains-22-in-30-days/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments