21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Visa spúšťa novú službu pre Bitcoin

Visa spúšťa novú službu pre Bitcoin

Gigant v oblasti spracovania platieb, Visa, umožnil každému zo svojich bankových klientov ponúkať bitcoinové služby pomocou svojho novo spusteného pilotného programu API. Banky poskytnú svojim zákazníkom expozíciu voči Bitcoinu prostredníctvom svojho partnera pre kryptomeny, Anchorage.

Počas nedávneho rozhovoru o príjmoch generálny riaditeľ spoločnosti Visa, Al Kelly, tvrdil, že jeho spoločnosť má „jedinečnú pozíciu” na zaistenie bezpečnejších a použiteľnejších kryptomien pre platby: ,,V tomto priestore vidíme spôsoby, ako môžeme pridať diferencovanú hodnotu do ekosystému. A veríme, že máme jedinečnú pozíciu, aby sme pomohli zvýšiť bezpečnosť, užitočnosť a použiteľnosť kryptomien pre platby prostredníctvom našej globálnej prítomnosti, nášho partnerského prístupu a dôveryhodnej značky.” 

Minulý mesiac spoločnosť Anchorage, ktorá bola uvedená na trh v roku 2017 ako riešenie úschovy, dosiahla seizmický posun v priemysle kryptomien získaním charty federálnych bánk od amerického úradu pre kontrolu meny. Vďaka Visa na palube je teraz podstatne menej prekážok vo veľkých bankách, ktoré chcú mať digitálne aktíva.

Okrem úschovy teraz ponúka aj ďalšie služby spojené s kryptomenami, ako je obchodovanie a požičiavanie.

Bitcoin má väčšiu hodnotu ako Visa. V decembri dosiahol hlavný míľnik, keď prvýkrát od konca roku 2017 prekonal celkový trhový strop spoločnosti Visa. Aktuálny trhový strop k dnešnému dňu predstavuje 680 miliárd $, na rozdiel od 433 miliárd $ spoločnosti Visa.

Zdroj: 

U.TODAY, 2021. Visa Now Lets Bank Clients Offer Bitcoin Services.[cit. 2021-02-05]. [online]. Dostupné na: https://u.today/visa-now-lets-bank-clients-offer-bitcoin-services

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments