Investor Bitcoinu ustupuje od myšlienky stať sa guvernérom

0
149

Dlhoročný podporovateľ Bitcoinu a miliardársky investor, Chamath Palihapitiya, sa rozhodol od myšlienky stať sa guvernérom štátu Kalifornia iba 10 dní po oznámení, ustúpiť. Informoval tak v rozhovore pre podcast All In Podcast 2. februára. „Buďme skutočne úprimní,“ uviedol v podcaste v reakcii na otázku o svojom kandidátovi na post guvernéra „Na nič z toho nie som pripravený.“ Namiesto zamerania sa na politickú kariéru si povedal, že by sa radšej zameral na to, kam smeruje jeho podnikanie. 

Palihapitiya začal investovať do Bitcoinu v roku 2012. Bol hlasným kritikom súčasného kalifornského guvernéra, Gavina Newsoma, a 26. januára tweetoval hashtag „#RecallGavinNewsom“. Tento tweet odkazoval na web s názvom „Chamath for California Governor“ a obsahoval niekoľko politických sľubov. 

V júli 2019 Palihapitiya vyhlásil Bitcoin za „jediné najlepšie zaistenie proti tradičnej finančnej infraštruktúre“. V apríli 2020, týždne po tom, čo akciový trh utrpel najhoršie straty od roku 2008, zopakoval svoj názor a poznamenal, že Bitcoin by sa mohol považovať za „útek do bezpečia“ v prípade, že sa začne rúcať infraštruktúra podporujúca tradičné systémy.

Správa zverejnená spoločnosťou Hindenburg Research z 4. februára tvrdí, že v súčasnosti prebieha nezverejnené vyšetrovanie ministerstva spravodlivosti týkajúce sa akcií spoločnosti Chamath, ktoré propaguje Clover Health, verejne obchodovateľného poskytovateľa zdravotného poistenia.

„Myslím si, že stojí za to zistiť, čo sú zákony o konflikte záujmov a čo musíte urobiť, v prípade ak by k tomu malo dôjsť. Bez toho všetkého nemôžem urobiť dôveryhodné rozhodnutie,“ uviedol.

Petícia za odvolanie Newsoma z dôvodu nesprávneho zaobchádzania štátu na COVID-19 ešte nezískala dostatok podpisov na to, aby bolo možné odvolanie uviesť do pohybu. Petícia bola zverejnená v júni minulého roka a prilákala 1,3 milióna podpisov, ale do 17. marca si vyžaduje ďalších 195 000.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Billionaire Bitcoin investor backs away from California governor bid. [cit. 2021-02-05]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/billionaire-bitcoin-investor-backs-away-from-california-governor-bid  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here