18.1 C
Bratislava
streda, 20 októbra, 2021
Home Kryptomeny Venezuelské medzinárodné letisko bude údajne prijímať platby za letenky v Bitcoine

Venezuelské medzinárodné letisko bude údajne prijímať platby za letenky v Bitcoine

Najväčšie letisko vo Venezuele má v úmysle pridať k svojim klientom ako možnosti platby Bitcoin, Dash a Petro.

Podľa najnovších správ plánuje Medzinárodné letisko Simóna Bolivara, známe tiež ako Maiquetía, umožniť zákazníkom nákup leteniek pomocou digitálnych aktív.

Bitcoin vás môže vziať do vzduchu

Miestne spravodajské médiá nedávno uviedli, že medzinárodné letisko Maiquetía by mohlo čoskoro naskočiť na vlak kryptomien tým, že umožní klientom platiť za letenky a za ďalšie služby prostredníctvom digitálnych aktív – Bitcoin, Dash a Petro. Freddy Borges, riaditeľ letiska, poznamenal, že iniciatívu bude koordinovať spoločnosť Sunacrip, krypto-inšpektor v krajine:

„Aktivujeme tlačidlo, ktoré je určené na platenie kryptomenami na letiskových platformách a komerčných aktivitách, v koordinácii so spoločnosťou Sunacrip.“

Ruskí a európski turisti v poslednom čase lietajú do niektorých turistických miest vo Venezuele. Borges vyslovil názor, že po iniciatíve by cestujúci mohli navštíviť viac častí juhoamerickej krajiny a posilniť tak jej ekonomiku. Tiež by sa zvýšili medzinárodné štandardy letiska Maiquetía:

„Rovnako ako ruskí cestujúci prišli do Margarity, prídu aj do La Guaira prostredníctvom Conviasa, takže musíme pokročiť v týchto nových ekonomických a technologických systémoch, ku ktorým je prístup.“

Freddy Borges, Zdroj: mppt.gov.ve

Medzinárodné letisko Maiquetía je najväčším letiskom vo Venezuele a hlavnou vstupnou bránou do krajiny. Nachádza sa severozápadne od hlavného mesta Caracas a zvláda vnútroštátne aj medzinárodné lety.

Prijatie kryptomien vo Venezuele

Krajina diktatúry verzus decentralizovaná povaha digitálnych aktív. Na prvý pohľad sa zdá, že tieto dva fakty k sebe moc nepasujú, ale trochu prekvapivo to vo Venezuele nie je pravdou.

Finančné problémy v krajine, ako sú hyperinflácia a chudoba, viedli k zvýšeným sympatiám voči Bitcoinu a iným digitálnym aktívam medzi miestnym obyvateľstvom. Preto niet divu, že latinskoamerická krajina je jedným z lídrov v oblasti adopcie kryptomien.

V minulom roku spoločnosť Burger King Venezuela umožnila zákazníkom z Caracasu vyplatiť svoje účty pomocou niektorých z najobľúbenejších kryptomien, ako sú Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Binance Coin, Dash a Tether.

O niekoľko mesiacov neskôr ďalší známy potravinový reťazec, Pizza Hut, umožnil klientom platiť v nasledujúcich digitálnych aktívach: Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin, Binance Coin a ďalšie. Ponuka bola k dispozícii vo všetkých pobočkách Pizza Hut v Caracase, Maracayi, Maracaibe a Barquisimete.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021 Venezuela’s International Airport to Reportedly Accept Bitcoin Payments for Flight Tickets. [online]. [cit. 2021-10-14]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/venezuelas-international-airport-to-reportedly-accept-bitcoin-payments-for-flight-tickets/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments