18.1 C
Bratislava
streda, 20 októbra, 2021
Home Kryptomeny Primátor Miami oponuje Jamiemu Dimonovi a tvrdí, že Bitcoin nie je bezcenný

Primátor Miami oponuje Jamiemu Dimonovi a tvrdí, že Bitcoin nie je bezcenný

Primátor podporujúci Bitcoin, Francis Suarez, sa domnieva, že generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan sa ohľadom primárnej kryptomeny mýli.

Francis Suarez zásadne nesúhlasil s názorom Jamieho Dimona, že Bitcoin je „bezcenný“.  „Primárna kryptomena má vnútornú hodnotu. Jej základná technológia blockchain je najbezpečnejší a najdecentralizovanejší blockchain na planéte,“ povedal primátor.

Suarez vs. Dimon

Primátor Miami, Francis Suarez, a generálny riaditeľ JPMorgan Chase, Jamie Dimon, sú pri posudzovaní výhod Bitcoinu každý na opačnej strane mince. Aj keď je vrcholový politik jedným z najväčších zástancov popredného digitálneho aktíva, druhý často kričí rôzne frázy. Nimi sú napr: „Držte sa ďalej od Bitcoin“, „Bitcoin je zlatom bláznov budúcnosti“. Najnovšie aj: „Bitcoin je bezcenný“.

V nedávnom vystúpení vo „Varney & Co.“ Suarez vysvetlil, prečo sa Dimon mýli. Tvrdil, že Bitcoin „rozhodne nie je bezcenný“. Poukázal pritom na to, že jeho hodnota v USD je viac ako 50 000 dolárov. Primátor Miami, ktorý bol bullish ako obvykle, predpovedal, že v budúcnosti bude mať digitálne aktívum „len jednu cestu, ktorou sa dá ísť, a to nahor“.

Podľa politika vyvoláva Bitcoin u niektorých investorov vzrušenie. Je to z dôvodu, že sa neviaže na fiat systém ani na menovú politiku. Preto niet divu, prečo sa rozvojové krajiny na celom svete s uzavretými ekonomikami zamerali na kryptomeny:

„Existuje tiež vlna krajín v Strednej Amerike, Južnej Amerike a Afrike. Tie začínajú prijímať Bitcoin ako základnú menu. To by mohlo znamenať revolúciu v použiteľnosti Bitcoinu.“

Za zmienku stojí, že Suarez je nielen zástancom BTC, ale aj HODLerom. V júni priznal, že vstúpil na trh s kryptomenami. Urobil tak prostredníctvom osobnej investície do Bitcoinu aj do Etherea.

Následne minulý mesiac primátor Miami uviedol, že jeho administratíva pracuje na tom, aby obyvatelia mesta mohli platiť dane v BTC.

„Chceme to urobiť s Bitcoinom, pretože to je to, čo vieme a čomu veríme. Myslíme si, že je to najoveriteľnejšia a najdôveryhodnejšia sieť,“ dodal.

Francis Suarez, Zdroj: Bloomberg

Ako sa má MiamiCoin?

MiamiCoin, ktorý spustil v auguste tohto roku krypto-vývojár CityCoins Inc., je novým digitálnym aktívom. Jeho cieľom je vyvolať záujem o mestské komunálne projekty. Rovnako ako Bitcoin, aj MiamiCoin je decentralizovaný a funguje podľa algoritmu proof-of-work.

Pri úspešnom vyťažení ale 30 % odmien putuje do digitálnej peňaženky pre mesto Miami. To vysvetlil aj Francis Suarez. Dodal, že za viac ako dva mesiace existencie aktívum prinieslo 16,5 milióna dolárov:

„V prípade Bitcoinu by odmena šla 100 % minerom. V prípade MiamiCoin 30 % z nich pôjde do digitálnej peňaženky mesta. Táto peňaženka za 75 dní vygenerovala 16,5 milióna dolárov.“

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021, Miami’s Mayor Opposes Jamie Dimon, Says Bitcoin Is Definitely Not Worthless. [online]. [cit. 2021-10-14]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/miamis-mayor-opposes-jamie-dimon-says-bitcoin-is-definitely-not-worthless/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments