18.1 C
Bratislava
streda, 20 októbra, 2021
Home Kryptomeny Bitcoinové veľryby naakumulovali od konca septembra 4,8 miliardy dolárov v BTC

Bitcoinové veľryby naakumulovali od konca septembra 4,8 miliardy dolárov v BTC

Analytická spoločnosť Santiment zaoberajúca sa analýzou kryptomien odhalila v sociálnych médiách, že bitcoinové veľryby, definované ako entity držiace na svojich adresách od 100 do 1 000 BTC, za posledné dva týždne naakumulovali celkovo 86 700 BTC.

Pozor, prichádzajú veľryby

Podľa spoločnosti tieto veľryby v tak krátkom čase akumulujú BTC v hodnote viac ako 4,8 miliardy dolárov. V súčasnosti držia 21,3 % z celkovej ponuky vlajkovej kryptomeny. Kumulácia znamená, že kúpili pokles v očakávaní vyššieho rastu.

Generálna riaditeľka spoločnosti Valkyrie Investments, Leah Walk, počas rozhovoru odhalila, že verí, že cena vlajkovej kryptomeny sa v priebehu štvrtého štvrťroka zvýši. Nesúhlasila s názorom generálneho riaditeľa spoločnosti JPMorgan, Jamieho Dimona, na BTC ako „zlato pre bláznov“.

Údaje ukazujú, že BTC si v štvrtom štvrťroku počínal dobre po negatívnom výkone v septembri. Tento rok podľa údajov CryptoCompare cena Bitcoinu v septembri klesla z viac ako 50 000 dolárov na zhruba 40 000 dolárov. Odvtedy sa ale zotavila a momentálne obchoduje nad 56 000 dolármi.

On-chain analytik Will Clemente na sociálnych médiách odhalil, že 85,1 % cirkulácie vlajkovej kryptomeny sa nepohybovalo najmenej tri mesiace. Z toho vyplýva, že väčšina používateľov svoje mince HODLuje.

Holding viacerých používateľov sa často vníma ako býčí signál, pretože to znamená, že na burzách je menšia ponuka, v porovnaní s prichádzajúcim dopytom. Ako dopyt rastie, cena BTC by sa mohla pohybovať nahor kvôli nedostatku ponuky. Z dlhodobého hľadiska sa to javí ako býčí signál.

Ako informoval portál CryptoGlobe, generálny riaditeľ a predseda blockchainovej holdingovej spoločnosti Immutable Holdings, Jordan Fried, je presvedčený, že Bitcoin by v dlhodobom horizonte mohol prekonať trhovú kapitalizáciu zlata a dosiahnuť 1 milión dolárov za mincu.

Fried odhalil, že verí, že Bitcoin je digitálna verzia zlata, ktorá by mohla prekonať trhovú kapitalizáciu drahého kovu okolo 10 biliónov dolárov a dokonca ju zdvojnásobiť. Podľa jeho slov má BTC značný potenciál rastu, pretože je „zlato 2,0″.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021 Bitcoin Whales Accumulated $4.8 Billion of $BTC Since Late September, Data Shows. [online]. [cit. 2021-10-14]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/10/bitcoin-whales-accumulated-4-8-billion-of-btc-since-late-september-data-shows/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments