2.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022
Home Kryptomeny V súčasnosti existuje 1 milión hodlerov Shiba Inu, napriek 50 % mesačnému...

V súčasnosti existuje 1 milión hodlerov Shiba Inu, napriek 50 % mesačnému poklesu SHIB

Populárny memecoinový projekt Shiba Inu dosiahol masívny míľnik: viac ako jeden milión hodlerov.

Shiba Inu oslavuje

Napriek nedávnym turbulenciám a poklesu dopytu v porovnaní s obdobím pred niekoľkými mesiacmi sa používateľská základňa Shiba Inu rozrástla na milión peňaženiek. Krátko po tom, čo tím načrtol správy, pôvodný token vzrástol o dvojciferné čísla, ale znova sa vrátil.

Okrem NFT a DeFi sa rok 2021 zapíše do histórie ako rok memecoinu s masívnou popularitou a prudkým nárastom ceny Dogecoinu a následným objavením sa nespočetných napodobenín.

Jednej z tých napodobenín, ktorá skutočne uzrela svetlo sveta minulý rok, sa skutočne podarilo ukradnúť pozornosť v Q3 – Shiba Inu.

Cena samozvaného zabijaka DOGE raketovo vzrástla a dosiahla historické maximum 0,000086 USD. To z neho urobilo najúspešnejšiu investíciu roka s návratnosťou investícií 100 000 000 %.

V istom momente dokonca prekonal Dogecoin z hľadiska trhovej kapitalizácie a to všetko nepochybne prilákalo nových používateľov prichádzajúcich s prísľubom rýchlych ziskov.

Krivka prijatia sa v nasledujúcich mesiacoch zintenzívnila. Projekt sa včera aktualizoval, keď dosiahol obrovský míľnik – jeden milión držiteľov SHIB.

Aj keď je to ďaleko od pravdepodobne najrozšírenejšej a najpopulárnejšej kryptomeny – Bitcoinu – s takmer 39 miliónmi aktívnych adries, stále ide o významný úspech. Je to vzhľadom na skutočnosť, že len veľmi málo ľudí počulo takto pred rokom o Shiba Inu (nie o psovi).

Krátko po tom, čo tím oznámil novinky na Twitteri, cena SHIB vyskočila z denného minima 0,000039 USD na maximum 0,000048 USD. Napriek tomu sa token, podobne ako väčšina súčasného trhu, vrátil späť a momentálne sa pohybuje okolo 0,00004 USD.

Tento miliónový míľnik prichádza v zaujímavom čase, v ktorom sa zdá, že dopyt po memecoine mizne. Ako bolo oznámené začiatkom tohto týždňa, počet vyhľadávaní Google klesol. Bolo to z dôvodu, že cena je o viac ako 50 % nižšia ako ATH zmapované minulý mesiac.

SHIB/USD. Zdroj: TredingView

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. There Are Now 1 Million Shiba Inu Holders, Despite SHIB’s 50% Monthly Drop. [online]. [cit. 2021-11-26]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/there-are-now-1-million-shiba-inu-holders-despite-shibs-50-monthly-drop/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments