2.2 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022
Home Kryptomeny Tretia najväčšia BTC veľryba naakumulovala takmer 380 miliónov dolárov v BTC za...

Tretia najväčšia BTC veľryba naakumulovala takmer 380 miliónov dolárov v BTC za menej ako dva týždne

Tretia najväčšia veľrybia bitcoinová adresa pridala ku svojim pozíciám celkovo 6 665 BTC za posledných 11 dní. Bolo to v čase, keď cena vlajkovej lode kryptomien začala klesať. Blockchain dáta ukazujú, že veľryba vlastní v súčasnej dobe 113,863.56 BTC vo svojej peňaženke.

Veľryba akumuluje

Podľa analytika CryptoQuant VentureFounder, veľryba neustále pridáva viac Bitcoinov do svojej peňaženky odvtedy, čo cena vlajkovej lode kryptomien začala klesať. Dňa 12. novembra uskutočnila veľryba osem po sebe idúcich nákupov, keď cena BTC začala klesať. Prvý nákup prišiel na približne 64 000 dolárov za mincu.

Jeho posledný nákup bol 616 BTC, keď sa kryptomena obchodovala okolo 57 400 dolárov. To znamená, že do kryptomeny investoval o 35,3 milióna dolárov viac. Veľryba pridala celkovo 6 665 BTC v hodnote takmer 380 miliónov dolárov.

Podľa analytika CryptoQuant má veľryba teraz najvyšší zostatok od júla 2021, keď naakumulovala Bitcoin po tom, čo cena kryptomeny klesla na približne 30 000 USD. Bolo to po tom, čo dosiahla vtedy nové historické maximum okolo 64 000 USD.

Samostatný analytik, ktorý prispieva k analytickej firme CryptoQuant v reťazci, predtým vysvetlil,  že veľryby a veľkí hráči „zvyčajne ochraňujú svoje BTC prevodom na derivátové burzy a zaujatím short pozície, keď nakupujú obrovské množstvo BTC na cenových dnách“.

Ako informoval CryptoGlobe, bitcoinové veľryby, definované ako veľkí investori, ktorí držia viac ako 1 000 BTC, akumulujú BTC, pričom sa obávajú, že inflácia fiat meny sa môže vymknúť spod kontroly a potom, čo podporili obnovenú rally kryptomien v tomto roku.

Podľa správy o trhových informáciách spoločnosti Chainalysis zverejnenej začiatkom tohto mesiaca, ktorú prvýkrát zaznamenal CoinDesk, bitcoinové veľryby minulý týždeň nazhromaždili 142 000 BTC, čím sa ich celková držba posunula blízko k hranici 200 000, čo je maximum, ktoré tento rok doteraz nebolo dosiahnuté.

Pre Chainalysis sa zdá, že akumulácia veľrýb uprostred obáv z inflácie potvrdzuje, že BTC sa považuje za digitálne zlato, ale môže to byť aj znak toho, že inštitucionálni investori dlhodobo investujú do hlavnej kryptomeny.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Bitcoin’s Third-Largest Whale Added Nearly $380 Million in $BTC in Less Than Two Weeks. [online]. [cit. 2021-11-26]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/11/bitcoins-third-largest-whale-added-nearly-380-million-in-btc-in-less-than-two-weeks/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments