27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny V Ethereu 2.0 je uzamknutých už viac ako 5 miliónov ETH

V Ethereu 2.0 je uzamknutých už viac ako 5 miliónov ETH

Uzamknuté množstvo prekonalo očakávania komunity o takmer 1 000 %, po tom, čo väčšina očakávala uzamknutie 524 000 ETH.

Podľa posledných údajov dosiahlo množstvo ETH uzamknutého v depozitnom kontrakte ETH 2.0 viac ako päť miliónov. To pre komunitu Etherea predstavuje významnú udalosť.

Údaje z Dune Analytics ukazujú, že na kontrakt ETH 2.0 bolo zaslaných 5 223 042 ETH, ich hodnota sa v čase písania článku pohybuje okolo 14 miliárd dolárov. Uzamknuté množstvo dosahuje takmer 1 000 % pôvodnej prahovej hodnoty 524 000 ETH, čo bolo minimum na posunutie sa ďalej v procese stake-ovania.

V súčasnosti existuje 27 132 jednotlivých vkladateľov a 152 000 validátorov, ktorí spracovávajú bloky na ETH 2.0, s úspešnosťou blokov 99 %. Tí, ktorí stake-ujú, môžu získať odmeny až do výšky 23 %. Vybrať si ich môžu ale až vo fáze 1.5. Ročné výnosy však zostávajú zatiaľ neznáme. Momentálne držitelia nezískavajú žiadne úroky na ich uzamknutom Ethereu.

Posun Etherea smerom k PoS

Posun Etherea od Proof of Work (PoW) k Proof of Stake (PoS) znamená pre sieť významné zmeny. Tie z nej robia ekologický ekosystém. PoS tiež umožní komukoľvek s najmenej 32 ETH vložiť a stať sa validátorom, ktorý bude spracovávať transakcie namiesto ťažiarov.

Ethereum 2.0 sa bude venovať niektorým podstatným problémom siete, ako sú napr. vysoké poplatky a adaptabilita. Transakčné poplatky ETH sa za posledných pár týždňov výrazne znížili, pričom v priemere sa pohybovali okolo 5,9 USD (0,0023 ETH). To bola najnižšia úroveň od polovice januára 2021.

Riešenie environmentálnych problémov 

Zakladateľ spoločnosti Ethereum, Vitalik Buterin, uviedol, že konsenzus PoS môže z dlhodobého hľadiska znížiť uhlíkovú stopu kryptomien.

„Proof of Stake je riešením environmentálnych problémov Bitcoinu, ktorého údržba (PoS) si vyžaduje oveľa menej prostriedkov,” uviedol Buterin na virtuálnom festivale StartmeupHK v Hongkongu.

Uzamykanie Etherea je znakom pozitívneho sentimentu komunity voči systému priateľskejšiemu k životnému prostrediu. Dopad PoW na životné prostredie bol veľmi kritizovaný. To viedlo k zastaveniu platby Bitcoinom minulý mesiac spoločnosťou Tesla.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Over 5 Million ETH Locked Up in the Ethereum 2.0 Deposit Contract. [online]. [cit. 2021-06-03]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/over-5-million-eth-locked-up-in-the-eth-2-0-deposit-contract/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments