17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Užitočnosť Bitcoinu sa líši v závislosti od toho, kde žijete

Užitočnosť Bitcoinu sa líši v závislosti od toho, kde žijete

Nigérijčan Bernard Parah vysvetľuje výhody Bitcoinu z nového uhla pohľadu.

Bitcoin ako všestranné aktívum má niekoľko funkcií ako je napríklad mena. Istý Nigérijčan na Twitteri nedávno podrobne uviedol, ako mu Bitcoin pomohol prekonať množstvo finančných ťažkostí. 

„To že som vyrastal v Nigérii spôsobilo, že na Bitcoin sa pozerám iným pohľadom, ako ľudia, ktorí vyrastali napríklad v USA,” uviedol vo štvrtok 20.5.2021 prostredníctvom platformy twitter generálny riaditeľ spoločnosti Bitnob, Bernard Parah. Jeho tweet bol súčasťou vlákna, ktoré podrobne obsahovalo množstvo monetárnych problémov, ktoré smerovali k Bitcoinu ako k riešeniu.

„Na medzinárodných stránkach nemôžete pomocou svojej karty minúť viac ako 100 dolárov. Nemôžete míňať svoje vlastné peniaze. Aj keby ste chceli, kvôli finančným kontrolám si nemôžete ani kúpiť Playstation aj 5.”

Ako ďalší príklad uviedol: „Mali ste šťastie, ak ste odišli do zahraničia, našli ste si prácu a chcete poslať domov svojej mame peniaze, ale musíte za to zaplatiť nenormálne poplatky. Dokonca ak potrebujete súrne poslať peniaze, môže sa stať aj to, že transakcia bude trvať dlho a dôležité prostriedky neprídu načas.”

Peniaze na svete možno utlmiť, najmä pokiaľ ide o medzinárodné prevody. Bankové prevody musia byt vykonané v rámci operačných hodín. Iné formy prevodu peňazí vyžadujú čas na uskutočnenie a autentifikáciu. Naopak, Bitcoin funguje pseudo-anonymne, bez ohľadu na hranice alebo operačné hodiny.

Inflácia môže byť tiež v niektorých krajinách problémom, takže uchovávanie rodnej meny je ďalší z bodov, ktoré Bernard spomenul vo svojom tweete. Parah tiež poukázal na kontrolu, ktorú majú finančné inštitúcie uchovávajúce peniaze. „Ak zistia, že ste sa zúčastnili protestu, alebo naň nejakým spôsobom prispeli, zablokujú vám účet,” popísal akými ťažkosťami trpia mladí ľudia. „Ak vlastnia peniaze, vlastnia aj vás,” dodal.

Keď si uvedomil existenciu internetovej meny a všimol si ako internet uľahčuje život, dodal: „Toto nám umožňuje byť od prvého dňa globálnymi občanmi, obchodovať so svetom a tešiť sa z prosperity zdieľanej na internete.”  Poznamenal tiež: „Aj keď vidíme čarovné internetové peniaze, vidíme iba pokus o slobodu, o prosperitu a to je to, čoho sa nechceme vzdať.” Parah vo vlákne svojho tweetu spomenul ešte niekoľko ďalších bodov.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Bitcoin’s usefulness is on a whole other level, depending on where you live. [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-s-usefulness-is-on-a-whole-other-level-depending-on-where-you-live

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments