13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Krypto-trhy „vykrvácali" o ďalších 180 miliárd dolárov: Dominancia BTC dosiahla 46 %

Krypto-trhy „vykrvácali” o ďalších 180 miliárd dolárov: Dominancia BTC dosiahla 46 %

Celý trh s kryptomenami krváca. Iba za posledných 24 hodín stratil viac ako 180 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu sa ale aj naďalej zvyšuje.

Medvede o sebe aj naďalej dávajú na trhu s kryptomenami vedieť, nakoľko ceny stále padajú. Celková trhová kapitalizácia stratila od včerajšieho vrcholu viac ako 180 miliárd dolárov.

Je ale potrebné zdôrazniť, že za posledných pár dní dominancia Bitcoinu – index, ktorý sleduje podiel BTC v pomere k podielu celého trhu, rastie a v súčasnosti dosahuje takmer 46 %.

Cena Bitcoinu klesla pod 35 000 dolárov

Cena Bitcoinu bola včera veľmi blízko zotaveniu. Dosiahla denné maximum presne 38 200 dolárov (na burze Bitstamp).

Medvede ale tento krok zachytili a začali sťahovať cenu nadol. Tá dnes klesla na súčasné denné minimum, okolo 33 821 dolárov. V čase písania tohto článku klesol Bitcoin za posledných 24 hodín o zhruba 7,4 %.

Oddialenie trochu vykreslí ešte horší obraz. Za posledných sedem dní klesla hodnota Bitcoinu takmer o 25 % po tom, čo v stredu klesla na minimum 30 000 dolárov.

BTC/USD. Zdroj: TradingView

Pre bitcoinových býkov sa našťastie dominancia najhodnotnejšej krypromeny zvyšuje. Celková trhová kapitalizácia klesla asi o 180 miliárd dolárov, ale dominancia BTC sa zvýšila na takmer 46 %. To je známkou toho, že najznámejšia kryptomena sa v porovnaní s altcoinmi zotavuje oveľa úspešnejšie.

Ťažké dni pre altcoiny

Altcoiny sú na tom ešte horšie. Celý trh ovládli červené čísla. Ethereum za posledných 24 hodín kleslo o 14,5%, Binance Coin (BNB) – 18%,  a Cardano (ADA) približne o 14,6 %.

Graf na trhu s kryptomenami Zdroj: Quantify Crypto

Z top 100 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie zaznamenávajú za posledné obdobie zisky len XinFin Network (10%), Shiba Inu (10%), Theta a Theta Fuel, pričom obidve aktíva zaznamenali zisky približne okolo 3 %.

Všetko ostatné padá. Pravdepodobne je to spôsobené novými reguláciami z Číny, keď štátna vláda opäť apelovala na zastavenie ťažby a obchodovania kryptomien. Tento príbeh sa ale neopakuje prvýkrát.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Crypto Markets Bleed Another $180 Billion: Bitcoin Dominance at 46% (Market Watch). [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/crypto-markets-bleed-another-180-billion-bitcoin-dominance-at-46-market-watch/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments