23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Uniswap prekračuje limit kumulatívneho objemu 100 miliárd $

Uniswap prekračuje limit kumulatívneho objemu 100 miliárd $

Decentralizovaná burza Uniswap (DEX) dosiahla včera nový míľnik a od svojho uvedenia v roku 2020 dosiahla kumulatívny objem 100 miliárd $. 

Uniswap sa stal prvým DEX, ktorý prekonal tento míľnik v objeme 100 miliárd $, čo je čin, ktorý zakladateľ Haydn Adams oslavoval na Twitteri 15. februára.

Hodnota počíta všetky spracované transakcie od uvedenia Uniswapu v auguste 2020.

ZDROJ: https://beincrypto.com/uniswap-crosses-100-billion-cumulative-volume-threshold/

Štatistika je len ďalším pripomenutím trhovej dominancie Uniswapu. Je to zďaleka najpopulárnejší DEX na trhu, ktorý prekonal SushiSwap a Curve Finance s pekným náskokom. Posledné dve burzy spracovali za uplynulých sedem dní zhruba 2,9 miliardy $, resp. 1 miliardu $, zatiaľ čo Uniswap spracoval závratných 7,3 miliárd $.

Uniswap pokračoval v rekordnom správaní od januára 2020, ktorý zaznamenal rast v mnohých oblastiach. Zahŕňa to približne 25% zvýšenie likvidity na 3,6 miliardy $.

Popularita dáva spoločnosti Uniswap 54% podiel na trhu DEX. Napriek svojej dominancii však stále existuje veľká konkurencia zo strany Sushiswap a podobne.

Spoločnosť Uniswap by mala v najbližších mesiacoch vydať novú verziu svojej platformy Uniswap v3. To by malo prilákať ešte viac používateľov. Podľa všetkého to nevyzerá, že by sa dynamika v blízkej budúcnosti zastavila.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. Uniswap Crosses $100 Billion Cumulative Volume Threshold. [cit. 2021-02-16]. [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/uniswap-crosses-100-billion-cumulative-volume-threshold/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments